Przygotowania MMTS Kwidzyn. 1 porażka i 1 zwycięstwo w Głogowie dały 3. miejsce w turnieju

Porażka z Chrobrym Głogów oraz zwycięstwo z czeskim zespołem HBC Jićin - to bilans szczypiornistów MMTS Kwidzyn podczas 24. Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca w imprezie.

Kwidzynianie pojechali do Głogowa po okresie ciężkich treningów, głównie siłowych i biegowych, co na pewno miało swoje przełożenie na postawę w Memoriale Ryszarda Matuszaka. Zwłaszcza, że sam trener Tomasz Strząbała przyznaje, że treningów taktycznych do tej pory nie było zbyt wiele. Poza tym rywale mieli już za sobą pierwsze sparingi, a kwidzynianie nie.

W meczu z Chrobrym początek spotkania w wykonaniu MMTS był jednak niezły. Po kwadransie kwidzynianie wygrywali 6:3, a w 24 min. było 10:7 na ich korzyść. Końcówkę pierwszej połowy jednak zawalili, bo w krótkim czasie dali sobie wbić aż 6 goli, zdobywając tylko jednego. Po 30 minutach było więc 11:13.

Na początku drugiej połowy przez jakiś czas MMTS utrzymywał dystans, ale potem przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. Spora w tym zasługa słabej skuteczności, którzy zmarnowali 3 rzuty karne i kilka innych dobrych okazji. Na 6 minut przed końcem było już 22:15 i wiadomo było, że Chrobry tego meczu już nie przegra. W zespole MMTS najskuteczniejszy był Andrzej Kryński (5 goli), a żaden inny gracz MMTS nie przekroczył granicy 3 goli.

Piątkowe niepowodzenie kwidzynianie powetowali sobie w sobotę, w meczu o trzecie miejsce z czeskim HBC Jićin. Wprawdzie przez 45 minut tej potyczki mecz był rwany, a MMTS momenty lepszej gry przeplatał słabszymi, ale końcówka w wykonaniu podopiecznych Tomasza Strząbały była iście piorunująca. Na kwadrans przed końcem przy stanie 17:18 na korzyść rywali kwidzynianie zdobyli 8 goli z rzędu i przesądzili sprawę zwycięstwa. Dodajmy, że tym razem najwięcej bramek dla MMTS - 5 - zdobył Damian Przytuła, a po 4 trafienia zaliczyli Ryszard Landzwojczak i Robert Orzechowski.

Dodajmy jeszcze, że cały turniej wygrała drużyna Sandra Spa Pogoń Szczecin, która w finale pokonała Chrobrego Głogów 28:20 (15:13). Poza tym żaden z zawodników MMTS nie zdobył indywidualnego wyróżnienia, zaś najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrano Grzegorza Szczepańskiego, który wraca do składu po niemal rocznym rozbracie ze szczypiorniakiem spowodowanym zerwaniem ścięgna achillesa.

MECZE MMTS
Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:17 (13:11)
Chrobry: Kapela, Stachera, Siedlecki - Babicz 6, Makowiejew 6, Rydz 3, Warmijak 2, Klinger 1, Krzysztofik 1, Kubała 1, Podobas 1, Tylutki 1, Zdobylak 1, Bekisz, Biegaj, Orpik, Więdłocha, Kary: 4 minuty (Podobas, Tylutki).
MMTS: Szczecina, Dudek - Kryński 5, Orzechowski 3, Krieger 2, Janiszewski 2, Adamski 1, Guziewicz 1, Nogowski 1,Ossowski 1, Potoczny 1, Szczepański 1, Landzwojczak, Przytuła, Rosiak. Kary: 4 minuty (Adamski, Ossowski).

HBC Jicin - MMTS Kwidzyn 19:26 (10:10)
HBC: Veverka, Machalicky - Kolc 5, Kovariz 3, Śulc 3, Groh 2, Horut 2, Bareś 1, Biśek 1, Dolejśi 1, Drbohlav 1, Hlava, Kostecki, Krahulec, Mil'ko, Matula.Kary: 8 minut (Horut, Kovariz, Drbohlav, Matula)
MMTS: Szczecina, Dudek - Przytuła 5, Landzwojczak 4, Orzechowski 4, Szczepański 3, Guziewicz 2, Janiszewski 2, Adamski 1, Krieger 1, Nogowski 1, Potoczny 1, Rosiak 1, Kryński, Ossowski. Kary: 2 minuty (Landzwojczak)
Rzuty karne: 4/5 rzutów.