(© As)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wystawa plebiscytowa na piętrze budynku przy ul Słowiańskiej 13 w Kwidzynie otwarta będzie do 15 grudnia. Multimedialna i interaktywna opowieść o historii przyciągnęła już rzeszę uczniów kwidzyńskich szkół i pozostałych mieszkańców.

Zdjęcia, mapy, dokumenty z okresu międzywojennego przybliżyć mają sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy w czasie głosowania w sprawie przyłączenia do Polski.

To jedna z nielicznych tak zorganizowanych wystaw w powiecie, w których użyto najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak podświetlane stoły czy ekrany dotykowe. Autorem wystawy jest Pracownia Regionalna pod przewodnictwem dr Justyny Liguz.

- Na początku przyszłego roku będzie można zbiory z tej wystawy obejrzeć w Wirtualnym Muzeum Kwidzyna - mówi Paweł Sadkowski z Pracowni Regionalnej. - Gdyby plany z utworzeniem Muzeum Kwidzyna się powiodły, pewnie tam przenieślibyśmy na stałe wystawę plebiscytową.- dodaje.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!