Potężna ulewa z gradobiciem przeszła nad Kwidzynem. Strażacy mają pełne ręce roboty [ZDJĘCIA]

Arkadiusz KosińskiZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (38 zdjęć)
Potężna nawałnica przetoczyła się w czwartek około południa nad Kwidzynem. Prócz hektolitrów deszczu, z nieba leciał także grad. W związku z ulewą, sporo pracy mają strażacy. - Zalane budynku, zerwane dachy i linie energetyczne. Cały czas odbieramy zgłoszenia - mówi nam mł. kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Macie swoje zdjęcia lub filmu dokumentujące czwartkową nawałnicę? Piszcie na adres arkadiusz.kosinski@polskapress.pl

Nawałnica przeszła nad Kwidzynem. Ulice i chodniki jak po przejściu fali powodziowej [ZDJĘCIA]

Nad Kwidzynem przeszła potężna nawałnica. Ulice i chodniki j...

Aktualizacja

Potężna nawałnica zerwała dach dwóch domów w Rakowcu

Wczceśniej pisaliśmy...

Po ulewie, pełne ręce roboty mają strażacy.

- Cały czas odbieramy zgłoszenia. Zastępy PSP i OSP działają na terenie Kwidzyna, Prabuty oraz gmin Kwidzyn i Prabuty - mówi mł. kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy kwidzyńskiej straży pożarnej.

- To co kilkanaście minut temu przetoczyło się nad miastem było niesamowite, ale i niebezpieczne. Z zaniepokojeniem spoglądalismy na dachówki, rynny i drzewa na zamkowym dziedzińcu. Przeżyliśmy bez większych strat, ale wszyscy jesteśmy zgodni, że takiej nawałnicy chyba w samym mieście jeszcze nie było - napisali na swoim Facebooku pracownicy kwidzyńskiego muzeum zamkowego.

Podobnych opinii nie brakuje.

- Jechałam wtedy z ul. Kościuszki na Malborską. Myślałam, że nie dojadę. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam - napisała Sylwia.

Opublikowany przezFacebook

Komentarze 32

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
K
Kwidzyn to smród
2019-06-13T14:42:52 02:00, byle na odp*erdol:

W Kwidzynie sie nie jedzie i w Gdańsku jak pada deszczyk,bo korupcja Platformy Oszustów przepuściła miliardy na korupcje festyny i przetargi dla swoich a kanalizacja deszczowa to te same dno od 30lat.

Tak to jest jak sie robi na od.erdol a Krzysztofiaka kolega z Prabut w milionach złotych opływa ,na ul Gębika kolejny przetarg wygrał .

2019-06-13T17:24:41 02:00, Stefan:

Przepuscila miliardy,zobacz wiec jak wygladaja odnowione ulice i ile zainwestowano w chodniki i budynki.Kwidzyn rozwija sie na kazdym kroku i

Zal wam d...sciska ez zadnych smierdzacych Pisiorow.

2019-06-14T08:33:26 02:00, POmyje zalało:

Odnowione ulice 😂😂😂😂 pozapadane i zalane po deszczu. Braterstwa Narodów Grudziadzka Grunwaldzka jest odnowiona?😂😂😂😂

2019-06-14T21:55:52 02:00, Stach:

W ciagu lat yrzedu Krzysztofiaka budynki byly odnawiane na tych ulicach.Poza tym radze pojezdzic po innych miastach i sprawdzic co sie pozmienialo w ciagu lat.Bo w Kwidzynie naprawde widac zmiany.Ale narzekajacy PiS-fanboy dalej bedzie plul jadem.Na slepote i glupote nie ma rady.Tak samo na zywiol jaki ostatnio spadl z nieba.Pozrywane dachy w Rakowcu czy powywracane drzewa w Mikolajkach to tylko wynik zwyklej ulewy slepoty. Ale coz.... Z buraka diamentu nie wyszlifujesz😁

Owcza nadal zamknieta. Krzysiu 3mln wydał a firma z Tczewa ma to gdzies.

Pajacu Kwidzyn to kupa gowna w porownaniu do innych miast.

Mosty umalował farbą za 1mln.

Firma dobrze przycieła kasa

a
analityk

Porównajcie Dni Kwidzyna z Dniami Grudziądza http://grudziadz.naszemiasto.pl/artykul/weekendowe-imprezy-w-grudziadzu-z-jarmarkami-w-tle,5167103,art,t,id,tm.html

S
Stach
2019-06-13T14:42:52 02:00, byle na odp*erdol:ze

W Kwidzynie sie nie jedzie i w Gdańsku jak pada deszczyk,bo korupcja Platformy Oszustów przepuściła miliardy na korupcje festyny i przetargi dla swoich a kanalizacja deszczowa to te same dno od 30lat.

Tak to jest jak sie robi na od.erdol a Krzysztofiaka kolega z Prabut w milionach złotych opływa ,na ul Gębika kolejny przetarg wygrał .

2019-06-13T17:24:41 02:00, Stefan:

Przepuscila miliardy,zobacz wiec jak wygladaja odnowione ulice i ile zainwestowano w chodniki i budynki.Kwidzyn rozwija sie na kazdym kroku i

Zal wam d...sciska ez zadnych smierdzacych Pisiorow.

2019-06-14T08:33:26 02:00, POmyje zalało:

Odnowione ulice 😂😂😂😂 pozapadane i zalane po deszczu. Braterstwa Narodów Grudziadzka Grunwaldzka jest odnowiona?😂😂😂😂

2019-06-14T21:55:52 02:00, Stach:

W ciagu lat yrzedu Krzysztofiaka budynki byly odnawiane na tych ulicach.Poza tym radze pojezdzic po innych miastach i sprawdzic co sie pozmienialo w ciagu lat.Bo w Kwidzynie naprawde widac zmiany.Ale narzekajacy PiS-fanboy dalej bedzie plul jadem.Na slepote i glupote nie ma rady.Tak samo na zywiol jaki ostatnio spadl z nieba.Pozrywane dachy w Rakowcu czy powywracane drzewa w Mikolajkach to tylko wynik zwyklej ulewy slepoty. Ale coz.... Z buraka diamentu nie wyszlifujesz😁

2019-06-15T12:02:32 02:00, Gość:

Każdy widzi to co chce widzieć .ty widzisz , że jest ok ,a ktoś inny widzi ,że ok nie jest.nie pisz , że w innych miastach jest be ,a w Kwidzynie jest super.to nieprawda!

A jestes w stanie zauwazyc roznice?Byles kiedykolwiek w innych miastach?Na przelomie lat,zmienilo sie wiele?🙂np.Grudziadz Chelmza Inowroclaw🙂To tylko 3 przyklady,ktore wybralem🙂i nie mow ze to nieprawda 🙂

G
Gość
2019-06-13T14:42:52 02:00, byle na odp*erdol:ze

W Kwidzynie sie nie jedzie i w Gdańsku jak pada deszczyk,bo korupcja Platformy Oszustów przepuściła miliardy na korupcje festyny i przetargi dla swoich a kanalizacja deszczowa to te same dno od 30lat.

Tak to jest jak sie robi na od.erdol a Krzysztofiaka kolega z Prabut w milionach złotych opływa ,na ul Gębika kolejny przetarg wygrał .

2019-06-13T17:24:41 02:00, Stefan:

Przepuscila miliardy,zobacz wiec jak wygladaja odnowione ulice i ile zainwestowano w chodniki i budynki.Kwidzyn rozwija sie na kazdym kroku i

Zal wam d...sciska ez zadnych smierdzacych Pisiorow.

2019-06-14T08:33:26 02:00, POmyje zalało:

Odnowione ulice 😂😂😂😂 pozapadane i zalane po deszczu. Braterstwa Narodów Grudziadzka Grunwaldzka jest odnowiona?😂😂😂😂

2019-06-14T21:55:52 02:00, Stach:

W ciagu lat yrzedu Krzysztofiaka budynki byly odnawiane na tych ulicach.Poza tym radze pojezdzic po innych miastach i sprawdzic co sie pozmienialo w ciagu lat.Bo w Kwidzynie naprawde widac zmiany.Ale narzekajacy PiS-fanboy dalej bedzie plul jadem.Na slepote i glupote nie ma rady.Tak samo na zywiol jaki ostatnio spadl z nieba.Pozrywane dachy w Rakowcu czy powywracane drzewa w Mikolajkach to tylko wynik zwyklej ulewy slepoty. Ale coz.... Z buraka diamentu nie wyszlifujesz😁

Każdy widzi to co chce widzieć .ty widzisz , że jest ok ,a ktoś inny widzi ,że ok nie jest.nie pisz , że w innych miastach jest be ,a w Kwidzynie jest super.to nieprawda!

l
legion

szwabskie media cenzurują : wolność słowa tylko dal nich , Krzysztofiak pokolenie Wołyńskie , się zeszmaciłeś , rodzice się w grobach przewracają , HCWD

S
Stach
2019-06-13T14:42:52 02:00, byle na odp*erdol:

W Kwidzynie sie nie jedzie i w Gdańsku jak pada deszczyk,bo korupcja Platformy Oszustów przepuściła miliardy na korupcje festyny i przetargi dla swoich a kanalizacja deszczowa to te same dno od 30lat.

Tak to jest jak sie robi na od.erdol a Krzysztofiaka kolega z Prabut w milionach złotych opływa ,na ul Gębika kolejny przetarg wygrał .

2019-06-13T17:24:41 02:00, Stefan:

Przepuscila miliardy,zobacz wiec jak wygladaja odnowione ulice i ile zainwestowano w chodniki i budynki.Kwidzyn rozwija sie na kazdym kroku i

Zal wam d...sciska ez zadnych smierdzacych Pisiorow.

2019-06-14T08:33:26 02:00, POmyje zalało:

Odnowione ulice 😂😂😂😂 pozapadane i zalane po deszczu. Braterstwa Narodów Grudziadzka Grunwaldzka jest odnowiona?😂😂😂😂

W ciagu lat yrzedu Krzysztofiaka budynki byly odnawiane na tych ulicach.Poza tym radze pojezdzic po innych miastach i sprawdzic co sie pozmienialo w ciagu lat.Bo w Kwidzynie naprawde widac zmiany.Ale narzekajacy PiS-fanboy dalej bedzie plul jadem.Na slepote i glupote nie ma rady.Tak samo na zywiol jaki ostatnio spadl z nieba.Pozrywane dachy w Rakowcu czy powywracane drzewa w Mikolajkach to tylko wynik zwyklej ulewy slepoty. Ale coz.... Z buraka diamentu nie wyszlifujesz😁

S
Stefan

Dawno takich matolow jak tu nie czytalem🙂 Takie rzeczy tylko moga pisac pisiory.Nejpierw radze sie ze slepota udac do okulisty a potem psychiatry z glupota, choc nie wiem czy na to 2 cokolwiek nawet wizyta Wam pomoze.

U
Ul.Owcza zamknięta

Oszukiwanie mieszkańców korupcja i nepotyzm to wychodzi Krzysztofiakowi najlepiej ale wybudować i nadzorować wiadukt długości 20metrów to Himalaje możliwości dla tego krętacza z PO.

Czarne marsze KOD itd to Krzysztofiak lubi a własne miasto i mieszkońców mieć w d.pie.

Gazeta Wyborcza pisze o Orlikach Tuska co były wybudowane z taniej trawy z Chin a wykonawcami był zakład pogrzebowy i koleś co miał piekarnie.

Byle na odpier.ol i żeby było tanio a miliardy złotych w gnój poszły to standardy POjebów Obywatelskich

G
Gość

Dlaczego nie napisano, że wiadukt na Owczej wyautowany?

G
Gość

Wiadukt na Owczej zbudowany wg gdańskich standardów tzn. do pierwszej ulewy

G
Gość
2019-06-13T21:46:04 02:00, Zmieszany:

Zapytanie o most na oś bajkowym co poszło nie tak? Bubel budowlany? Czemu pierwsza lepsza mocniejsza ulewa i nie mogę przejechać? Takie pieniądze? Za co?

2019-06-14T08:36:39 02:00, H.j d.pa i kamieni kupa:

Fuszerki Krzysztofiaka i POmyj wychodzą całemu miastu bokiem. Pozwie Andrzejek firme kolegi z PO co robiła wiadukt na ul. Owczej.?

Kilka miesiecy,jedna ulewa i nie idzie przejechać..

2019-06-14T08:43:43 02:00, Gość:

Skoro macie dowody na to,że coś odbywa się niezgodnie z prawem to idźcie do zarządzanej aktualanie przez Was prokuratury.

2019-06-14T08:45:49 02:00, Gość:

Prokuratura pracuje pełną parą..Arabski skazany kolej na Krzysztofiaka i jego przetargi dla kolegów peło

2019-06-14T08:50:40 02:00, Gość:

widać że ktoś stawia pytania i sam udziela na nie odpowiedzi,. Radziu, daj spokój:)

Môwisz o sobie trollu z urzędu miasta peło..mieszkańcy mogą poraz kolejny zobaczyć dno i porażke tych z PEŁO

G
Gość
2019-06-13T21:46:04 02:00, Zmieszany:

Zapytanie o most na oś bajkowym co poszło nie tak? Bubel budowlany? Czemu pierwsza lepsza mocniejsza ulewa i nie mogę przejechać? Takie pieniądze? Za co?

2019-06-14T08:36:39 02:00, H.j d.pa i kamieni kupa:

Fuszerki Krzysztofiaka i POmyj wychodzą całemu miastu bokiem. Pozwie Andrzejek firme kolegi z PO co robiła wiadukt na ul. Owczej.?

Kilka miesiecy,jedna ulewa i nie idzie przejechać..

2019-06-14T08:43:43 02:00, Gość:

Skoro macie dowody na to,że coś odbywa się niezgodnie z prawem to idźcie do zarządzanej aktualanie przez Was prokuratury.

2019-06-14T08:45:49 02:00, Gość:

Prokuratura pracuje pełną parą..Arabski skazany kolej na Krzysztofiaka i jego przetargi dla kolegów peło

widać że ktoś stawia pytania i sam udziela na nie odpowiedzi,. Radziu, daj spokój:)

G
Gość
2019-06-13T21:46:04 02:00, Zmieszany:

Zapytanie o most na oś bajkowym co poszło nie tak? Bubel budowlany? Czemu pierwsza lepsza mocniejsza ulewa i nie mogę przejechać? Takie pieniądze? Za co?

2019-06-14T08:36:39 02:00, H.j d.pa i kamieni kupa:

Fuszerki Krzysztofiaka i POmyj wychodzą całemu miastu bokiem. Pozwie Andrzejek firme kolegi z PO co robiła wiadukt na ul. Owczej.?

Kilka miesiecy,jedna ulewa i nie idzie przejechać..

2019-06-14T08:43:43 02:00, Gość:

Skoro macie dowody na to,że coś odbywa się niezgodnie z prawem to idźcie do zarządzanej aktualanie przez Was prokuratury.

Prokuratura pracuje pełną parą..Arabski skazany kolej na Krzysztofiaka i jego przetargi dla kolegów peło

P
Pedały zamiast zboża
2019-06-14T07:19:21 02:00, Niktwazny:

Pozalewane ulice, połamane drzewa.... A interesuje się ktoś, że rolnicy z naszego powiatu stracili źródło utrzymania jakim jest zboże? To nad czym pracowali od jesieni ? Dlaczego nikt o tym nie mówi?

PO i PSL môwi o homosiach na wsi.

Uważaj bo bedziesz musiał zrobić kącik Pedzia i Homosia w stodole jakk nie to PO i PSL zrobią z ciebie faszyste i naziste...Z tymi pedziami to nie był dobry pomysł -to słowa Lecha Wałesy w TVN24

G
Gość
2019-06-13T21:46:04 02:00, Zmieszany:

Zapytanie o most na oś bajkowym co poszło nie tak? Bubel budowlany? Czemu pierwsza lepsza mocniejsza ulewa i nie mogę przejechać? Takie pieniądze? Za co?

2019-06-14T08:36:39 02:00, H.j d.pa i kamieni kupa:

Fuszerki Krzysztofiaka i POmyj wychodzą całemu miastu bokiem. Pozwie Andrzejek firme kolegi z PO co robiła wiadukt na ul. Owczej.?

Kilka miesiecy,jedna ulewa i nie idzie przejechać..

Skoro macie dowody na to,że coś odbywa się niezgodnie z prawem to idźcie do zarządzanej aktualanie przez Was prokuratury.

Dodaj ogłoszenie