Porażki szczypiornistów. Sporo zawodników MMTS Kwidzyn w "nowej" reprezentacji

Nowa reprezentacja Polski w piłkę ręczną buduje się w bólach. W miniony weekend biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w towarzyskim turnieju międzypaństwowym Gjensidige Cup, który rozegrano w norweskim Elverum. Podopieczni Piotra Przybeckiego mierzyli się z silnymi rywalami, ale przegrali wszystkie mecze. W kadrze zagrało aż trzech zawodników MMTS Kwidzyn.

Polacy rozpoczęli turniej od porażki ze Szwedami (CZYTAJ TUTAJ), a ich kolejnymi rywalami byli Islandczycy. Biało-czerwoni w tym spotkaniu długo dotrzymywali kroku rywalom. W pierwszej połowie wynik najczęściej oscylował wokół remisu i dopiero po przerwie rywalom udało się wypracować 3-4 bramkową zaliczkę. I choć Polakom udało się na moment zniwelować straty do jednej bramki, to jednak w końcówce rywale nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrali 24:21 (13:12). W naszym zespole znów z dobrej strony pokazał się Michał Potoczny, który zdobył 4 gole. Do bramki rywali trafiali także Paweł Genda (1 gol) oraz nowy zawodnik MMTS Kwidzyn Ignacy Bąk (2). Bez gola spotkanie zakończył Marek Szpera.

Ostatniego dnia turnieju Polacy zmierzyli się z najmocniejszymi w turniejowej stawce Norwegami. Niestety o tym spotkaniu nie ma sensu się rozpisywać, bo wicemistrzowie olimpijscy sprawili nam niezłe lanie. Już przed przerwą wypracowali 11 goli przewagi, a po zmianie stron wcale nie byli bardziej litościwi i skończyło się pogromem 22:41 (9:20). Nasi tym razem ani razu nie wpisali się na listę strzelców, zresztą niemal połowę goli dla Polaków zdobył skrzydłowy Arkadiusz Moryto, pozostali mieli już gorzej ustawione celowniki.

Teraz przez naszą kadrą dwa ostatnie mecze tego jakże nieudanego dla nas półrocza. Najpierw, 14 czerwca w Niszu, biało-czerwoni zmierzą się z Serbią, zaś potem, 18 czerwca w Gdańsku, staną naprzeciw Rumunii. Te mecze zadecydują, na którym miejscu w tabeli nasz zespół zakończy kwalifikacje EHF EURO 2018.

Uwaga do relacji dołączyliśmy kilka zdjęć z gierki kontrolnej, która rozegrały kadra A i kadra B przed wylotem tej pierwszej do Norwegii. Dodajmy, że w drugiej reprezentacji oprócz trenera Patryka Rombla mieliśmy jeszcze trójkę naszych ludzi: Keliana Janikowskiego, Arkadiusza Ossowskiego i Krzysztofa Szczecinę.

A już wkrótce na naszym portalu przeczytacie o sukcesie młodziczek MTS Kwidzyn, które w Pucharze ZPRP zdobyły srebrne medale. W finale podopieczne Mariusza Kupca przegrały z ROKiS-em Radzymin, który dwa tygodnie wcześniej ograły...

Islandia – Polska 24:21 (13:12)
Polska: Kornecki, Malcher, Morawski – Potoczny 4, Chrapkowski 3, Daszek 3, Przybylski 3, Walczak 3, Bąk 2, Krajewski 2, Genda 1, Czuwara, Kondratiuk, Łangowski, Moryto, Rogulski, Szpera, Sićko, Kary 10 min.

Norwegia – Polska 41:22 (20:9)
Polska: Kornecki 1, Malcher, Morawski – Moryto 9, Kondratiuk 3, Przybylski 3, Genda 2, Chrapkowski 1, Czuwara 1, Krajewski 1, Łangowski 1, Bąk, Daszek, Potoczny, Rogulski, Sićko, Szpera, Walczak. Kary 10 min.