Połamany krzyż i alkohol w kropielnicy. Incydent w kwidzyńskiej katedrze. 44-latek z zarzutem [ZDJĘCIA]

Arkadiusz KosińskiZaktualizowano 
Akt wandalizmu w kwidzyńskiej katedrze. Połamano krzyż, a do kropielnicy dolano najprawdopodobniej alkoholu. Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszał 44-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego.

44-latek z zarzutem obrazy uczuć religijnych

44-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, zatrzymany w tej sprawie przez policjantów, w środę usłyszał zarzut z artykułu 196 kodeksu karnego, który dotyczy obrazy uczuć religijnych. Mężczyzna jest znany policji i już wcześniej notowany za inne przestępstwa.

- Policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie ustalali szczegóły tego zdarzenia. Do sprawy został zabezpieczony monitoring, przesłuchano świadków i na podstawie rysopisu wytypowano podejrzanego w tej sprawie mężczyznę - informuje sierż. sztab. Anna Filar, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

44-latek złożył wyjaśnienia, nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja, środa
Postępowanie w tej sprawie we wtorek wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.

- Przyjęliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od proboszcza dotyczące zniszczenia krzyża. Prowadzimy czynności pod kątem artykułu 196 kodeksu karnego, który dotyczy obrazy uczuć religijnych. Sprawcy za popełnienie takiego czynu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - poinformowała sierż. sztab. Anna Filar, rzeczniczka prasowa kwidzyńskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali do sprawy mężczyznę. To 44-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego. Na razie jednak nie wiadomo, czy usłyszy zarzuty.

Wcześniej pisaliśmy...
Zniszczono krzyż, który znajduje się w kruchcie przy wejściu do kościoła, natomiast do kropielnicy, jak informuje ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii pw. św. Jana Ewangelisty - "dolano płynu o silnym zapachu alkoholu". Do incydentu doszło 3 maja.

Wspomnianego miejsca monitoring zainstalowany w świątyni nie obejmuje, dlatego trudno będzie ustalić sprawcę lub sprawców zniszczeń.

- Ubolewamy nad całą tą sytuacją i modlimy się za sprawców - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" ks. Ignacy Najmowicz.

- Jest to szczególny akt barbarzyńskiego zachowania. Prosimy o modlitwę w intencji sprawców tego zdarzenia z prośbą o przebaczenie i nawrócenie dla nich - czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich parafii.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Materiał oryginalny: Połamany krzyż i alkohol w kropielnicy. Incydent w kwidzyńskiej katedrze. 44-latek z zarzutem [ZDJĘCIA] - Kwidzyn Nasze Miasto

Komentarze 53

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
k
kostka

A księża którzy zabili Roberta Wójtowicza od 24 lat pozostają na wolności.

zgłoś
m
mieszkaniec Kwidzyna

Oto jeden z wielu skutków "mowy miłości", która popłynęła z Uniwersytetu Warszawskiego, z ust p. Jażdżewskiego i p. Tuska.

zgłoś
G
Gość
2019-05-08T16:24:58 02:00, jego nazwisko ?:

Media niemieckie. W nagłówku napiszą incydent a w artykule że za to przestępstwo grozi kara 2 lat wiezienia.

Dzienniku*estwo.

Nazwisko tego bydlaka powinno być ujawnione. Policja jeszcze twarz zasłania

Jeśli ktoś z państwa zna nazwisko tego degenerata niech wpisuje tu w komentarzach ...!

xD i co niby zrobisz ? Jak rozumiem potrzebujesz nazwiska żeby się za niego pomodlić ?

zgłoś
G
Gość
2019-05-08T05:28:01 02:00, Gość:

Alkohol ,dezynfekcja zaczarowanej wody . Krzyż jest symbolem zbrodni dokonanych przez Kościół . Święty ojciec Papież Paweł IV był zbrodniarzem tysiąclecia . Taka wiara !!!!

Popieram!

zgłoś
B
Barnaba

Radio Gdańsk podawało, że to niejaki Wiesław K. Z opisu wynika, że to lepszy oprych.

zgłoś
Ł
Łeb jak kapusta
2019-05-08T17:57:10 02:00, Ola:

Ludzie opanujcie się. To nie ma nic wspólnego z polityką. Ten krzyż i kropielnica, to jest nic w porównaniu z tym, co on robi swojej rodzinie. To jest dopiero dramat.

Znasz Ola jego nazwisko..? Ten wielki łysy sagan poznaje ale nazwiska nie pamietam.. napisz Ola śmiało.

zgłoś
k
klawisz
2019-05-08T16:29:02 02:00, kat polski:

-nie będę modlił się za sprawców antypolskich ekscesów;trzeba ponownie otworzyć obóz w Berezie Kartuskiej dla liber zwyrodnialców!

2019-05-08T16:41:14 02:00, Gość:

Bereza Kartuska obecnie jest na Białorusi, więc jak? Może, głupolu, zaproponujesz Auschwitz? Dobrze utrzymany i na miejscu.

2019-05-08T16:52:40 02:00, jego nazwisko?:

Dla tego degenerata wystarczy harem w Sztumnie i będzie płakał jak dziecko.

Już wiadomo ze to 44 latek . Jeszcze tylko nazwisko ? Ktos zna ?

2019-05-08T17:09:48 02:00, Gość:

A ty jak się domyślam już w tym haremie byłeś.a teraz na przepustce ???

Klawiszem jestem w Sztumie w ZK.

Ty byłeś ze swoim bratem i ojcem. Robiliście zawody w schylaniu się po mydło.

Ten frajer spod Kwidzyna to bandyta rodzinny co swoją matke tłukł jak worek bokserski. To tak jak Biedroń. Lewacy to kreatury jak Hitler i Stalin.

Zobaczymy jak pójdzie siedzieć a on ma na koncie do odsiadki. Poznaje go po wielkim łysym łbie jak kapusta.? Kapusta to ty.?

zgłoś
k
katol

"redaktorki" nazywając incydentem Art. 196 KK chyba utożsamiają się ze sprawcą.

zgłoś
J
Jankiel

Przynajmniej dobrze, że po połamaniu wyrzucił ten krzyż do śmietnika... ech.

zgłoś
O
Ola

Ludzie opanujcie się. To nie ma nic wspólnego z polityką. Ten krzyż i kropielnica, to jest nic w porównaniu z tym, co on robi swojej rodzinie. To jest dopiero dramat.

zgłoś
G
Gość
2019-05-08T16:29:02 02:00, kat polski:

-nie będę modlił się za sprawców antypolskich ekscesów;trzeba ponownie otworzyć obóz w Berezie Kartuskiej dla liber zwyrodnialców!

2019-05-08T16:41:14 02:00, Gość:

Bereza Kartuska obecnie jest na Białorusi, więc jak? Może, głupolu, zaproponujesz Auschwitz? Dobrze utrzymany i na miejscu.

2019-05-08T16:52:40 02:00, jego nazwisko?:

Dla tego degenerata wystarczy harem w Sztumnie i będzie płakał jak dziecko.

Już wiadomo ze to 44 latek . Jeszcze tylko nazwisko ? Ktos zna ?

A ty jak się domyślam już w tym haremie byłeś.a teraz na przepustce ???

zgłoś
G
Gość
2019-05-08T16:24:58 02:00, jego nazwisko ?:

Media niemieckie. W nagłówku napiszą incydent a w artykule że za to przestępstwo grozi kara 2 lat wiezienia.

Dzienniku*estwo.

Nazwisko tego bydlaka powinno być ujawnione. Policja jeszcze twarz zasłania

Jeśli ktoś z państwa zna nazwisko tego degenerata niech wpisuje tu w komentarzach ...!

Już ci pisałem.jarosław psikuta podkurcz.

zgłoś
G
Gość

Babcie z PiSu nie mają tyle sił żeby krzyż połamać. Napewno opłacony przez SLD lub homofaszystów od Biedronia.

Kwidzym może sobie zobaczyć tubylców lewaków na styl KODu lub LGBT.

Homofaszyści tolerują tylko siebie

zgłoś
j
jego nazwisko?
2019-05-08T16:29:02 02:00, kat polski:

-nie będę modlił się za sprawców antypolskich ekscesów;trzeba ponownie otworzyć obóz w Berezie Kartuskiej dla liber zwyrodnialców!

2019-05-08T16:41:14 02:00, Gość:

Bereza Kartuska obecnie jest na Białorusi, więc jak? Może, głupolu, zaproponujesz Auschwitz? Dobrze utrzymany i na miejscu.

Dla tego degenerata wystarczy harem w Sztumnie i będzie płakał jak dziecko.

Już wiadomo ze to 44 latek . Jeszcze tylko nazwisko ? Ktos zna ?

zgłoś
G
Gość

A co to będzie jeśli się okaże, że to zwolennik PiS?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie