Polacy zaczęli od zwycięstwa. Alan Guziewicz z jednym golem na koncie

We wtorek, zwycięstwem z Argentyną, reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach świata. W drużynie, która poleciała do dalekiego Tibilisi jest Alan Guziewicz. Zawodnik MMTS Kwidzyn w meczu przeciwko Argentynie zdobył jednego gola.

Pierwsze minuty w wykonaniu obu zespołów były dość nerwowe, więc prowadzenie zmieniało się kilka razy, ale potem zaczęła się zaznaczać przewaga Polaków. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy biało-czerwoni prowadzili już 13:8, ale przed przerwą rywale nieco zniwelowali straty.

Początek drugiej połowy w wykonaniu Polaków był jeszcze gorszy. Przez ponad 10 minut Argentyńczycy systematycznie zmniejszali dystans, a w 44 min. objęli prowadzenie 16:15. Od tego momentu Polacy zaczęli jednak grać o niebo lepiej i już na kilka minut przed końcem wiadomo było, że tego meczu nie przegrają. Ostatecznie zwyciężyli 26:22 (13:10).

Alan Guziewicz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku około 15. minuty i potem spędził na nim ponad pół godziny. Większość z tego grał na prawym rozegraniu, choć przez moment był też ustawiony na skrzydle. Zawodnik MMTS zdobył jednego gola, ale miał też na koncie asysty i przechwyty.

Reprezentacja Polski szansę występu w tej imprezie dostała w ostatniej chwili. Biało-czerwoni zastępują Wenezuelę, która wycofała się z rywalizacji. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego rywalizują w grupie B, w której ich rywalami będą jeszcze Chorwacja, Portugalia, Brazylia i Korea Południowa. Do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze ekipy z każdej z czterech, sześciozespołowych grup.

Argentyna- Polska 22:26 (10:13)
Polska: Bartosik, Pyrka - Jarosiewicz 6, Mauer 6, Pietrasik 5, Rybski 3, Klimków 2, Dudkowski 1, Gregułow-ski 1, Guziewicz 1, Olkowski 1, Adamczyk, Krysiak, Orpik, Wołowiec, Zarzycki.