Pływanie. Trzy złote medale kwidzynian w mistrzostwach Pomorza

Kaja Kosztowna
W miniony weekend, na pływalni w Kościerzynie, rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kategoriach 10- i 11-latków. Na starcie tych zawodów stanęło prawie 250 zawodników z 13 klubów Pomorza. MTS Kwidzyn reprezentowało 9 zawodników w starszej kategorii wiekowej i jedna zawodniczka w młodszej.

Dla większości podopiecznych trenera Artura Szachmytowskiego był to pierwszy poważny start w karierze, ale mimo to pokazali się z jak najlepszej strony. Zdobyli 3 medale i dołożyli do tego 8 miejsc w finałach.

Najlepiej wypadli Klaudia Stańczak ( złoto na 50 st. motylkowym), Marcin Wysocki (złoto na 100 m st. dowolnym) oraz Olga Szachmytowska (srebrno na 50 m st. grzbietowym).

Ponadto w klasyfikacji generalnej Olga Szachmytowska zajęła 3 miejsce, zaś MTS Kwidzyn w klubowym rankingu 11-latków zajął 4 miejsce.

- Cieszę się z medali bo pokazują, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Jako klub przegraliśmy tylko z dużymi ośrodkami, gdzie praca z dziećmi opiera się na klasach sportowych - podsumowuje Artur Szachmytowski.

Natomiast jego podopieczni jeszcze w zeszłym roku uczęszczali na zajęcia Kwidzyńskiego Towarzystwa Pływackiego, gdzie praca skupiała się na technice pływania, a dopiero w tym roku zaczęli namiastkę treningu pływackiego.

- Widać, że taka kolejność pracy zdaje egzamin. Gratuluję też pozostałym moim zawodnikom, bo pokazali prawdziwy sportowy charakter, a przy ich zaangażowaniu medale są tylko kwestią czasu - dodaje trener naszych pływaków.