Pływacy MTS Kwidzyn z czteroma medalami mistrzostw województwa pomorskiego dzieci

Na zdjęciu Olga Szachmytowska, poczwórna medalista mistrzostw Pomorza wraz z Arturem Szachmytowskim, ojcem i trenerem w jednej osobie archiwum MTS
Młodzi pływacy MTS Kwidzyn rywalizowali o medale mistrzostw województwa pomorskiego dzieci. Królową pływalni w Kościerzynie okazała się Olga Szachmytowska, która zdobyła jeden złoty i trzy brązowe medale

W Kościerzynie na starcie stanęło ponad 250 zawodników z 17 pomorskich klubów. Wśród nich siedmioro pływaków MTS Kwidzyn. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 4 medale (1 złoty i 3 brązowe) oraz czwarte i trzy piąte miejsca.

Medale dla naszego klubu zdobywała Olga Szachmytowska, która została mistrzynią województwa pomorskiego na 100 grzbietowym, a brązowe medale zdobywała na 100 i 200 dowolnym oraz 200 zmiennym. Ponadto Olga zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw przegrywając tylko z zawodniczką z Gdańska. Na czwartym miejscu uplasowała się nasza sztafeta 4x50 zmiennym w składzie: Olga Szachmytowska, Zuzanna Żemojtel, Aleksandra Gadzińska, Milena Boryń. Na piątych miejsca znaleźli się Zuzia Żemojtel na 100 klasycznym, Klara Ostanówka na 50 motylkowym oraz sztafeta 4x50 dowolnym w składzie: Ostanówka, Gadzińska, Boryń, Szachmytowska.

- To były główne zawody dla moich młodych zawodników w tym sezonie. Myślę, że zaprezentowali się z bardzo dobrej strony tym bardziej, że dopiero od września zaczęli prawdziwe treningi. Olga pokazała, że należy do ścisłej czołówki naszego województwa. Pozostali moi zawodnicy również uplasowali się na wysokich miejscach. Nasze wyniki oraz piąte miejsce w klasyfikacji klubowej udowadniają, że nasza praca idzie w dobrym kierunku - tak starty swoich podopiecznych podsumował trener pływaków MTS Artur Szachmytowski.