Pływacy MAL WOPR rozpoczęli nowy sezon. Osiem medali na "Gdyńskim Delfinarium"

Jacek Skrobisz
Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR rozpoczęli nowy sezon startowy. Na pierwszych zawodach w Gdyni wywalczyli dziewięć medali. Poniżej relacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki MAL WOPR.

Aż 571 zawodników z 38 klubów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Gdyńskie Delfinarium". Na starcie pojawili się aktualni medaliści i mistrzowie Polski reprezentujący markowe i niejednokrotnie odległe kluby naszego kraju, takie jak Juvenia Białystok, MZOS Płock, KP Ciechanów, Wodnik Radom czy Polonia Warszawa.
W szranki z najlepszymi stanęli zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Nasz klub reprezentowała 29 osobowa grupa z roczników 1998-2005. Malborscy pływacy wywalczyli 9 medali i wiele rekordów życiowych. Zgodnie z tradycją klubu pływacy walczyli o symboliczne czekolady, które trenerki wręczają im po zdobyciu rekordu życiowego na pierwszych zawodach w sezonie. Tym razem musiały zakupić aż 43 smakowite czekolady...
Bohaterką zawodów została najlepsza w minionym sezonie w Polsce dziesięcioletnia Paulina Cierpiałowska. Brak "życiówek" powetowała sobie złotymi medalami w obu startach (50 m kraulem i 50 m motylkiem) oraz pucharem dla najlepszej zawodniczki zawodów. Również jej trenerka Dorota Grzywacka, została uhonorowana pamiątkową statuetką dla trenerki najlepszej zawodniczki.
"Życiówek" nie udało się także wywalczyć Alicji Krazue. Podobnie jak Paulina, która wyśrubowała swoje rekordy życiowe do czasów rekordów okręgu, Ali trudno będzie w najbliższym czasie cieszyć się z nowych rekordów. Nasza mistrzyni popłynęła bardzo dobrze, jak na początek sezonu, bowiem zdecydowanie zbliżyła się do swoich najlepszych wyników z długiej pływalni. Przy okazji doskonały wynik na 100 m stylem dowolnym - 1:02,78 - dał jej srebrny medal, a złoto przegrała z zawodniczką z Płocka o 0,2 sek. Z kolei o 0,4 sek przegrała brąz na tym samym dystansie w stylu motylkowym.
Złoto na 100 m stylem motylkowym w kategorii o rok starszej wywalczyła natomiast Julia Sobczyńska, która nie ustępuje pola najlepszym pływaczkom w kraju od wielu już lat.
Srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczyła natomiast dziesięcioletnia Liliana Szpaczyńska. Lila poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy o blisko 2 sek., a do swoich zdobyczy dorzuciła też "życiówkę" na tym samym dystansie w stylu dowolnym.
Brązowe medale do dorobku MAL WOPR wywalczyli Nadia Walentynowicz oraz Jan Grochecki z doskonałymi czasami na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym. Nadia pokonała ten dystans w czasie 35,51 sek., a Jankowi zajęło to tylko 32,23 sek.
Ostatni brąz jest wynikiem doskonałej postawy najstarszych chłopaków z MAL WOPR, którzy w składzie: Dawid Dymek, Dominik Jendruszewski, Konrad Kubicki oraz Paweł Włodarczyk, popłynęli po trzecie miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Warto dodać, że Dymek i Włodarczyk poprawili w Gdyni po dwa rekordy życiowe, co przy ich doskonałych wynikach życiowych jest bardzo dużym sukcesem.
Absolutnym nokautem z kolei zakończył się wyścig sztafetowy dziewcząt z rocznika 2005. Malborskie pływaczki w składzie: Paulina Cierpiałowska, Magda Mroczek, Liliana Szpaczyńska oraz Nadia Walentynowicz zdominowały konkurencję, wygrywając wyścig z przewagą aż 10 sek. nad drugą drużyną na mecie.
Na bardzo duże brawa zasługują po zawodach w Gdyni ci zawodnicy, którzy już po miesiącu od wznowienia treningów aż trzykrotnie zanotowali nowe rekordy życiowe: Maciej Kowalski, który z wielkim zaangażowaniem rozpoczął aktualny sezon, a także bardzo obiecujące Magda Mroczek, Weronika Marchlewska oraz Alicja Lewandowska.
Dwie "życiówki" zaliczyli: Julia Więckiewicz, Anna Włodarczyk, Konrad Patoka, Michał Wójtowicz, Nikodem Hermanowicz oraz najstarsi zawodnicy MAL WOPR: Damian Górski i Kacper Zuchniewski, którym należą się wielkie brawa za ambicję i zaangażowanie przez wiele lat spędzonych na ciężkiej pracy treningowej.
Z jednej nowej "życiówki" cieszyć się z kolei mogli Natalia Tyborska, Szymon Ochociński, Jakub Grapentyn, Piotr Szuryński i Maciej Wojtczak.
Zawodnicy MAL WOPR z rozmachem rozpoczęli kolejny sezon pływacki. W aktualnym sezonie nasi pływacy mają ściśle sprecyzowane plany startowe. Zawodów jest bardzo dużo, pojawiają się nowe, w których Malbork będzie reprezentować coraz silniejsza grupa pływaków. Liczymy na jeszcze większe sukcesy niż w poprzednim sezonie, którego wydarzeniem było zdobycie przez zawodniczkę kadry Polski Alicję Krauze brązowego medalu mistrzostw Polski.