PLJ: Rodło lepsze od Lechii Gdańsk!

Wielką niespodziankę sprawili juniorzy starsi Rodła. W meczu Pomorskiej Ligi Juniorów pokonali 2:0 (1:0) jednego z hegemonów tych rozgrywek, Lechię Gdańsk. To nie koniec sukcesów młodych kwidzynian w dniu Święta Konstytucji 3 Maja, bo z Lechią II Gdańsk wygrali także juniorzy młodsi.

- Nigdy wcześniej moim podopiecznym nie udało się wygrać z Lechią, ale teraz byli wyjątkowo zdeterminowani by wygrać. Przyznam szczerze, że ja także ich trochę "napompowałem" przed meczem - mówi trener Mirosław Synakiewicz.
Do tej pory gdańszczanie przegrywali tylko z Arką Gdynia (dwukrotnie), drugim zespołem Lechii (dwukrotnie) oraz Cartusią Kartuzy. Aż dwa z tych pięciu meczów ( z Lechia II i Cartusią) przegrali jednak w wyniku walkowerów nałożonych za występy nieuprawnionych zawodników. Na boisku to oni byli górą. Z Rodłem gdańszczanie jesienią wygrali aż 7:0.

Jednak w Kwidzynie Lechia była tylko tłem dla świetnie dysponowanych gospodarzy. Kwidzynianie świetnie prezentowali się zwłaszcza w defensywie, bo rywale przez cały mecz zdołali sobie stworzyć tylko jedną stuprocentową okazję do strzelenia gola. Rodło takich szans miało kilka, wykorzystało dwie. W pierwszej połowie po znakomitym przerzucie piłki na lewą stronę boiska pięknym strzałem popisał się Przemek Lewandowski a jeszcze przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Adam Masny. W drugiej połowie wynik podwyższył Paweł Sobotka. Stoper Rodła wbiegając w pole karne huknął z półwoleja, a tym razem świetnym dośrodkowaniem spod linii końcowej popisał się Masny.

Zespół Mirosława Synakiewicza już aspiruje do miana jednego z najlepszych w historii klubu. Wprawdzie nie widać tego w tabeli PLJ, bo tam kwidzynianie plasują się w środku stawki, ale najlepiej świadczy o tym skład drużyny seniorów, gdzie kilku młokosów gra pierwszoplanowe role. Mateusz Górka, Paweł Juchniewicz i Patryk Obiała na wiosnę wywalczyli sobie w podstawowym składzie V-ligowej drużyny i jeśli zdarza im się nie zagrać w seniorach, to tylko dlatego, że trenerzy i działacze Rodła uznali iż bardziej pomogą drużynie juniorów, która wciąż nie może być pewna utrzymania.
- Gdybym zawsze miał do dyspozycji najlepszych zawodników, to pewnie bylibyśmy w czołowej trójce ligi - podsumowuje trener juniorów starszych.

Tuż po meczu swoich starszych kolegów swój mecz z Lechią II Gdańsk rozegrała drużyna juniorów młodszych trenowana przez Sławomira Koralewskiego, która też broni się przed spadkiem z PLJ w swojej kategorii wiekowej. Nasi juniorzy i tu byli górą wygrywając 1:0 a gola na wagę 3 punktów zdobył Przemysław Grycman. Niestety kwidzynianie muszą się liczyć z odebraniem punktów za zwycięstwo z Pomezanią Malbork dwa tygodnie temu, bo w zespole Rodła wystąpił zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki.