18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna. Po dobrym meczu MMTS Kwidzyn pokonał Stal Mielec!

MMTS Kwidzyn - Stal Mielec. W sobotnie, wczesne popołudnie, piłkarze ręczni MMTS rozegrali pierwszy w tym sezonie PGNiG Superligi, mecz przed własną widownią. Po dobrej grze kwidzynianie wygrali 30:28 (14:10) i w pełni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę w Szczecinie.

MMTS Kwidzyn - Stal Mielec. Obie drużyny przystąpiły do tego meczu osłabione. W ekipie gospodarzy zabrakło obrotowego Michała Pereta, a mielczanie z powodu kontuzji stracili obu prawych rozgrywających. O zwycięstwie kwidzynian zadecydowała dobra gra w obronie, świetna postawa skrzydłowych Michała Daszka i Adriana Nogowskiego oraz dobre zmiany, które dali Paweł Genda i Przemysław Zadura.

Po 4 minutach Stal prowadziła Kwidzynie 2:0, ale w ciągu następnych 4 minut kwidzynianie zdobyli 6 bramek z rzędu i "ustawili" sobie cały mecz. Mielczanie mieli poważne problemy ze sforsowaniem defensywy gospodarzy i w pierwszym kwadransie gole zdobywali jedynie po rzutach karnych (w całym meczu Stal miała ich aż 12), które skutecznie egzekwował Rafał Gliński. Wprawdzie w 20 min. goście zniwelowali straty do jednej bramki (8:7), ale jeszcze przed przerwą MMTS znów "odjechał" na 4 gole, a pierwsze skrzypce pod koniec pierwszej połowy grał Michał Daszek.

Na początku drugiej połowy Stal szybko zdobyła dwa gole, ale po paru minutach kwidzynianie też odzyskali właściwy rytm gry i bez problemów utrzymywali 3-4 bramki przewagi. W 45 min. było już 22:17 dla gospodarzy, ale mielczanie szybko zniwelowali straty do 2 bramek . Potem MMTS znów miał 5 goli przewagi - 26:21 w 51 min.- ale goście broni nie złożyli i na 30 sekund przed końcem doszli kwidzynian na jedną bramkę. W ostatniej akcji Przemysławowi Zadurze ręka jednak nie zadrżała i gospodarze mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 30:28 (14:10)
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Daszek 6, Nogowski 5, Zadura 5, Sadowski 4, Genda 3, Jędrzejewski 3, Mroczkowski 3, Szczepański 1, Klinger, Łangowski, Rosiak. Kary: 12 min.
Stal: Kryński, Lipka - Gliński 8, Adamuszek 6, Kostrzewa 5, Sobut 5, Chodara 1, Janyst 1, Krieger 1, Pribanic, Gudz, Wilk. Kary: 8 min.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (obaj Płock)