Piłka ręczna. MMTS Kwidzyn wygrał dwa kolejne sparingi FOTO

Tego lata piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn są na razie niepokonani. Po dwóch zwycięstwach na własnych śmieciach przed tygodniem teraz zanotowali dwie wygrane w Piotrkowie Trybunalskim. Podopieczni Patryka Rombla najpierw pokonali Piotrkowianina, a potem Gwardię Opole.

Choć formalnie to nie był turniej, to jednak w Piotrkowie na przedsezonowych harcach spotkały się cztery zespoły PGNiG Superligi, a jedyną ekipą, która mogła się pochwalić kompletem zwycięstw był MMTS Kwidzyn.
W pierwszym meczu kwidzynianie potykali się z Piotrkowianinem i przez długi czas byli w tym starciu na minucie. W 6 min. było już 1:3, potem 6:10, a na przerwę kwidzynianie schodzili z wynikiem 12:16. Trzeba jednak oddać, że tak jak w obu meczach kwidzyńskiego turnieju (CZYTAJ TUTAJ) trener Patryk Rombel sporo eksperymentował więc na boisku mogliśmy oglądać m.in. Kamila Nawrockiego i Arkadiusza Ossowskiego. W drugiej połowie kwidzynianie powalczyli jednak o wygraną i już w 42 min. był remis, a chwilę potem czarno-czerwoni wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Najwięcej goli - 8 - zdobył super skuteczny tego lata Mateusz Seroka.

Następnego dnia MMTS zmierzył się z Gwardią Opole, która dzień wcześniej pokonała Wybrzeże Gdańsk. Od początku tego starcia kwidzynianie wyraźnie dominowali nad rywalami. W 4 min. prowadzili już 4:1, chwilę potem 6:2, a na 7 min. przed końcem pierwszej połowy nawet 12:7. Wprawdzie tuż przed przerwą Gwardia zniwelowała nieco straty, ale druga połowa znów przebiegała pod dyktando MMTS. Tym razem najskuteczniejszy w kwidzyńskim zespole był Paweł Genda, który zdobył 7 goli.