Piłka nożna kobiet w Kwidzynie: Kolejny mecz MKS Zawisza Kwidzyn [RELACJA, ZDJĘCIA]

opr. red.
zawiszaczarnedolne.futbolowo.pl
W sobotę, 24 września zespół kobiecy Zawisza Kwidzyn grał Olimpico Malbork. Zobaczcie relację z tego spotkania, nadesłaną przez Internautę.

Zobacz koniecznie relacje z pierwszego meczu: PIŁKA NOŻNA: Kobiety też grają w piłkę ZDJĘCIA

24 września 2011 r. w pierwszą jesienną sobotę tego roku w II kolejce pomorskiej III ligi kobiet na boisku KCSiR w Kwidzynie spotkały się zespoły, które już w maju, w ramach sparingów, rozegrały między sobą dwa pojedynki. Dotychczasowy bilans był remisowy, bowiem jeden mecz podopieczne J.Wnuka-Lipińskiego z Malborka wygrały 3:2 a drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu trenera Grochowskiego 1:0. W dzisiejszym trzecim spotkaniu górą były ponownie dziewczyny z Malborka pokonując gospodynie z Kwidzyna 3:1. Choć wynik sugerowałby przewagę Olimpico, to w rzeczywistości był to wyrównany mecz. Spotkanie stało na dobrym poziomie sportowym, obfitowało w dość agresywną grę, sporo akcji podbramkowych no i oczywiście to co dla kibica najważniejsze - bramki. A było na co popatrzeć:

1:0 - solowa akcja D.Proch – która na 25 metrze wywalczyła piłkę i dryblingiem minęła obronę Zawiszy, strzeliła bardzo precyzyjnie i piłka zatrzepotała w siatce.

1:1 - bramka autorstwa Beaty Biskupskiej to bez kozery okrasa tego pojedynku. Kapitan Zawiszy otrzymała cofające podanie z pola karnego i z 18 metra ruszyła do przodu-widząc wysuniętą bramkarkę gości huknęła na tzw, długi słupek, piłka szybując wylądował w bramce, doprowadzając tym samym do remisu.

1:2 - Na początku drugiej połowy padł trzeci gol, rzut wolny po zagraniu ręką z okolic pola karnego wykonywała D.Proch i po raz drugi po jej strzale piłka wylądowała w bramce Zawiszy. Tym razem nie popisała się D. Waliszewska, która tak naprawdę sama wepchnęła piłkę do siatki zamiast piąstkować próbowała ją chwycić.

1:3 - pod koniec meczu szybka kontra drużyny Olimpico, która bezlitośnie wykorzystała przewagę 4 na 2 i po dograniu Oli Kopeckiej wzdłuż 8 metra Ania Kopecka nie miała kłopotu z trafieniem do pustej bramki.

Doliczone dwie minuty nie zmieniły rezultatu, a po końcowym gwizdku szał radości w zespole Malborka, smutne miny i spuszczone głowy dziewczyn z Kwidzyna. Olimpico zainkasowało kolejne 3 pkt, Zawisza niestety drugi raz u siebie schodził pokonany. Może szczęście będzie sprzyjać kwidzyniankom na wyjazdach. W trzech ostatnich meczach rundy jesiennej MKS zaprezentuje się w roli gości.

Okiem trenera Dariusza Grochowskiego
Drużyna przystępowała do dzisiejszego pojedynku z wielką ochota na zwycięstwo, dziewczyny chciały pokazać, że poprzednia porażka bardziej je podenerwowała niż podłamała. I faktycznie myślę, że pokazały klika fajnych akcji w I połowie i ogromne zaangażowanie w całym meczu. Zabrakło może trochę szczęścia w II połowie gdy mieliśmy 3 akcje po których powinny paść dla nas gole. Niestety albo słupek (główka Ani Okulskiej) albo zbyt lekkie strzały z kilku metrów (A.Kwiatkowskiej i D. Michalskiej) nie znalazły drogi do bramki. Piłkarki Olimpico wg mojej oceny miały 4 akcje i 3 zakończyły bramkami. To ich przewaga, ale i zapewne boiskowe doświadczenie.

Zawisza Kwidzyn - Olimpico Malbork 1:3 (1:1)

Bramki: Beata Biskupska (29) - Dorota Proch (17 i 46), Anna Kopecka (64)
Zawisza: Dominika Waliszewska - Agata Klettke (50 Monika Wiśnioch), Ewelina Jakonis, Anita Gudowska, Ewelina Hiszczyńska, Sara Burakowska - Patrycja Pyrka (45 Agnieszka Kwiatkowska), Dominika Michalska (55 Dominika Masłowska), Beata Biskupska, Iwona Wudarczyk, Weronika Szymańska (45 Anna Okulska), Agnieszka Kwiatkowska.
Trener: Dariusz Grochowski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0