PGNiG Superliga. Nieskuteczny MMTS Kwidzyn wyraźnie słabszy od Górnika

Wyprawa do Zabrza okazała się bardzo nieudana. Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn przegrali z NMC Górnikiem aż 21:30 (11:16). Podopieczni Tomasza Strząbały zagrali przede wszystkim bardzo nieskutecznie i na tle mocnego rywala wypadli blado.
 AS

Pierwsza połowa tego spotkania przez długi czas była wyrównana. W 20 min. MMTS przegrywał 8:9, a 5 minut później było 10:12, ale wtedy zabrzanie zdobyli 4 gole z rzędu i dość nieoczekiwanie jeszcze przed przerwą wypracowali sobie całkiem okazałą zaliczkę.

Niestety po przerwie kwidzynianie nie potrafili "ugryźć" rywala. Tylko raz mieli okazję, by zmniejszyć straty do trzech goli, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Dodajmy, że z 7 metrów pomylili się aż czterokrotnie na pięć prób, co może oznaczać, że powróciły demony z poprzedniego sezonu, gdy w kilku meczach MMTS marnował rzuty karne na potęgę. W Zabrzu szanse zmarnowali Adrian Nogowski, Kacper Adamski, Robert Orzechowski i Przemysław Rosiak.

W ostatnim kwadransie przewaga gospodarzy znów zaczęła rosnąć i w pewnym momencie sięgnęła nawet 11 goli, ale w samej końcówce MMTS zdołał nieco poprawić wynik. Warto odnotować, że tylko dwóch zawodników kwidzyńskiej drużyny, Robert Orzechowski i Kacper Adamski zdołało zdobyć w tym meczu więcej niż dwa gole.

NMC Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:21 (16:11)
Górnik: Kornecki, Zapora - Tomczak 5, Sićko 4, Adamuszek 3, Czuwara 3, Gogola 3, Daćko 2, Gromyko 2, Sluijters 2, Tatarincew 2, Bąk 1, Buszkow 1, Gliński 1, Gluch 1, Pawelec. Kary: 10 min.
MMTS: Szczecina, Dudek – Orzechowski 5, Adamski 4, Krieger 2, Ossowski 2, Potoczny 2, Peret 2, Szczepański 2, Kryński 1, Nogowski 1, Guziewicz, Landzwojczak, Przytuła, Rosiak. Kary: 8 min. + czerwona kartka dla Kamila Kriegera.