Orzeł Subkowy-Rodło Kwidzyn 0:3 (0:1). Zwycięstwo nr 10

Piłkarze Rodła Kwidzyn odnieśli 10 zwycięstwo w 11. meczu tego sezonu V ligi. W Subkowych zespół Grzegorza Obiały pokonał Orła 3:0 (1:0) i wciąż jest liderem rozgrywek.

W sobotnim meczu gra toczyła się głównie w środku boiska, ale kwidzynianom wystarczyło kilka dobrych akcji, by wypunktować rywala. Wynik meczu, w 22 min., otworzył Mateusz Górka, który trafił do bramki strzałem głową po dośrodkowaniu Jakuba Szarpaka z rzutu rożnego.

Kolejne bramki padały po przerwie. Najpierw na 2:0 podwyższył Mateusz Gretkowski, a wynik spotkania ustalił Górka. Poza tym bliski wpisania się na listę strzelców był jeszcze Olalekan Temitayo Fayose, który z rzutu wolnego przymierzył w poprzeczkę.

Po tym meczu Rodło wciąż ma tylko punkt przewagi na Gryfem 2009 Tczew, który w minionej kolejce również wygrał swój. W następnej serii spotkań kwidzynianie nie powinni mieć problemów z utrzymaniem pozycji lidera, bo do Kwidzyna przyjeżdża ligowy średniak, Kornowscy Szarża Krojanty.

Orzeł Subkowy – Rodło Kwidzyn 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Górka (22 i 74) i Mateusz Gretkowski (56)
Rodło: Wiśniewski – Pokwicki, Kalinowski, Jędrzejewski (87 Baprawski), Szarpak, Juchniewicz, Temitayo (81 Kida), Obiała, Szalkowski (64 Felski), Górka, Gretkowski (61 Torłop)