"Nauczycielska grypa" w Kwidzynie. W Szkole Podstawowej nr 4 na zwolnienia lekarskie poszło ponad 20 nauczycieli

Nauczyciele domagają się podwyżki w wysokości 1000 zł i robią to coraz głośniej. W wielu miastach Polski wzorem policjantów i pracowników sądów skorzystali z L4 w przedświątecznym tygodniu. "Nauczycielska grypa" dotarła także do Kwidzyna.

- Mój syn przyjechał do szkoły o 10, żeby czekać 2 godziny na zajęcia - informowała w poniedziałkowy poranek zatroskana Czytelniczka, matka ucznia z SP 4 w Kwidzynie.

I rzeczywiście, największy problem póki co jest w Szkole Podstawowej nr 4, bowiem tam zdecydowano, by w poniedziałek skrócić lekcje, a we wtorek i w środę, dla klas 4 i 5, odwołać je w ogóle. Wprawdzie od wtorku do czwartku, w podstawówkach odbywać się będzie egzamin 8-klasisty, ale jak do tej pory szkoły nie zawsze decydowały się na odwołynie zajęć z tego powodu.

- Niektóre szkoły praktykują zwalnianie uczniów w tych dniach z zajęć, inne nie, jeśli te zajęcia nie będą przeszkadzały uczniom, którzy egzamin piszą. Tu akurat w klasach 4 i 5 zajęcia odwołano - mówi Piotr Widz, zastępca burmistrza Kwidzyna.

Urząd Miejski informuje o 24 osobach z tej placówki, które przebywają na zwolnieniach lekarskich. Na "nauczycielską grypę" zachorowali także pracownicy inny kwidzyńskich podstawówek, ale jak zapewnia Piotr Widz, sytuacja jest pod kontrolą.

- Nie jest to sytuacja, która skłania do skracania lekcji, czy ich odwoływania - mówi Widz.

Jak sytuacja wygląda w placówce Twojego dziecka? Napisz na adres arkadiusz.kosinski@polskapress.pl

Arkadiusz Kosiński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.12.2018, 09:16

Obecną sytuacja to nic innego jak efekt uległej polityki rządu. Policjanci zachorowali - dostali podwyżkę, pracownicy sądów zachorowali - dostali podwyżkę. Kto następny w kolejce do lekarza?(czytaj po podwyżkę).

19.12.2018, 09:12

Gdzie etyka?"Chorujacych" nauczycieli uczniowie spotykają na zakupach lub na treningach, gdzie już są zdrowi.

19.12.2018, 00:38

Uwaga jestem wyksztalcona i wiem jak nauczuciele ciezko pracuja.Bylam nauczycielka ale zmienilam zawod po 15 latach.Przez 45 letni staz pracy wiem ze trzeba caly czas sie uczyc.Osiegnelam wszystko ale musialam pracowac nie 18 godz tyg,tylko 16 godz dziennie .przez 15 lat.Fakt nie pracowalam w fabrykach na produkcji, ani nie sprzatalam hal.Jest wiele zawodow ktore powinny byc bardziej wynagradzane.Przez ostatnie lata to nauczyly sie pielegniarki strajkowac i teraz zapracowane nauczycielki.Glosowaly za zmiana na lepsze Pis to niech teraz nie placza tylko pracuja.

19.12.2018, 00:31

Protestują, bo od lat nie mieli podwyżek ? Ciekawe. Dopiero jaki PiS doszedł do władzy, to protestują. Za PO siedzieli cicho i było ok. Może czas się przekwalifikować ? Tylko, gdzie znaleźć pracę, że o 14-tej można wrócić do domu ?

19.12.2018, 00:24

Kontrole ZUS-u ich wyleczą.

18.12.2018, 21:16

'Pracownicy Jabila, ... ciężko pracują na pensyjki nauczycieli!'
Kolejny debilny wpis.Właśnie za takich orłów nauczyciele powinni się wstydzić.

18.12.2018, 18:59

Do Doktorek: jesteś ostatnią szują. Pracownicy Jabila, którymi tak pogardzasz, ciężko pracują na pensyjki nauczycieli! Nauczyciele, to strefa nieprodukcyjna i zyją z podatków od ciężkiej pracy m.in. pracowników Jabila, którzy nie mają dla swoich dzieci tyle czasu co nauczyciele dla swoich, bo w pracy spędzają dwa razy więcej czasu, niż "przepracowani" nauczyciele. Jeśli nauczycielom nie odpowiada ich praca - mogą natychmiast się zwolnić i iść na produkcję do Jabila.W Jabilu też pracują osoby po studiach i na pewno nie są tak roszczeniowe jak nauczyciele.

18.12.2018, 13:43

Popieram nauczycieli,bo mało zarabiają, ale.....kto,do diabła, odpowiada za fatalny,ogólny poziom wykształcenia.Ten poziom z roku na rok się obniża! Choćby tutaj, ktoś pisze "bąbki",źle używa słowa "merytoryka", inne wpisy nie lepsze. Chyba,że... wielu dobrych nauczycieli odeszło do lepiej płatnej pracy, wtedy - Houston mamy problem!

18.12.2018, 12:52

Do Muzyka!
Święta prawda!

18.12.2018, 11:59

"Obyś cudze dzieci uczył"... pasuje tu, jak ulał. A ból d*py, to taka polska specjalność. Pewnie, nauczyciel pracuje 18 godzin w tygodniu i ma 2 miesiące wakacji... Stoch też skacze tylko kilka sekund, a zarabia grubą kasę. Bo przecież, pomiędzy zawodami nic nie robi i jeszcze mu za to płacą...
Wy, rodzice, zastanówcie się, kogo wolicie na stanowisku nauczycieli Waszych dzieci? Osoby wykształcone, z powołaniem, godnie nagradzane, czy sfrusyrowanych nieudaczników, którzy nigdzie indziej pracy znaleźć nie mogą, bo inni kumaci koledzy już dawno ze szkoły zwiali... "Jak się nie podoba, można zmienić zawód"... Pewnie, tylko kto będzie wychowywał następne pokolenie cebulaków?...

18.12.2018, 11:13

Nie oszukujcie się co roku są podwyżki bez przesady, przecięty Kowalski w swojej pracy ich nie dostaje. Czy ten protest nie jest powiązany z protestem pracowników sądowych? Którzy od ok.10 lat mają zamrożone inflacyjne, brak podwyżek. Sama w rodzinie mam nauczycieli więc niegadajcie że jest źle. Jak mało macie godzin to dorabianie w innych szkołach, w każdej szkole pakiet socjalny z którego korzystacie( wycieczki, imprezy itd.). Żaden pracownik tak nie ma. Każdy kto chce podnieść swoje kwalifikacje płaci za to, pracodawca nie ma takiego obowiązku.

18.12.2018, 10:42

Ewo, chciałoby się powiedzieć o czy ty pier....sz. Jakie dodatki? Ile razy są te podwyżki? Ostatni były kilka lat temu, jeszcze za Tuska (nie żebym go bronił czy lubił). Dokształcać się trzeba, owszem ale nauczyciel często musi to robić z własnych środków. Szkoły za te podyplomówki i szkolenia nie chcą płacić, bo przecież wszędzie brakuje na codzienne utrzymanie placówek a co dopiero na takie fanaberie jak szkolenia dla nauczycieli. Ciebie jak pracodawca wysyła na szkolenie to za nie płaci i jeszcze pewnie zwraca za przejazd i dietę.

18.12.2018, 10:33

Pani Ewo, po 5, 19, 20 zł to też podwyżki i zwiększone straszne dodatki dodatki, życzę ich pani !

18.12.2018, 10:25

Chyba już przesadzacie ile razy otrzymujecie podwyżki, ile dodatków, wstydu nie macie. Dokształcać się i trzeba skoro uczycie dzieci, byliście tego świadomi wybierając zawód. Nie obrażajcie dzieci że to głąby itd. to właśnie świadczy o nauczycielu że nie potrafi przekazać swojej wiedzy. Zawsze można się przebranżowić

18.12.2018, 10:16

bąbki - bombki - pies zwał, merytoryka czytelna

18.12.2018, 09:42

bąbki? I kto tu się kompromituje?

18.12.2018, 09:06

Trzeba było się uczyć matoły po gimnazjum. Nauczyciel się uczył, studiował i skończył pewnie jeszcze kilka podyplomówek tylko po to żeby wykonywać swój zawód dobrze. Przetłumaczę wam "wykonywać swój zawód dobrze", bo widzę, że nie łapiecie zbyt szybko. Co się dziwić?! Tzn. UCZYĆ WASZE DZIECI, tak WASZE. Chociaż jak rodzice mizeroty do dzieci wielkich szans nie mają. Niestety głupota jest chorobą genetyczną :-) . No i teraz ten nauczyciel zarabia od groma kasy. Będzie z 3 tysiące jak jest dyplomowanym, bo stażysta to niewiele więcej jak najniższa krajowa. Niby się nie przemęcza, bo "tyra" tylko 18 godzin ale pewnie nikt z Was nie wpadł, że to są tylko godziny dydaktyczne (tak wiem, trudne słowo - dydaktyczne to te tzw. przy tablicy), kilka następnych to praca w domu (przygotowanie lekcji, sprawdzenie zeszytów, klasówek itp), zajęcie dodatkowe, kółka, rady pedagogiczne i chociażby kilkunastogodzinne albo nawet kilkudniowe wycieczki na które tak chętnie wysyłacie dzieci. Nikt im za to dodatkowo nie płaci wbrew temu co się wam wydaje a pamiętajcie, że nic tak nie motywuje do pracy jak dobra płaca więc powinno wam zależeć żeby nauczyciele dobrze zarabiali, bo wtedy będą dobrze pracować czyli dobrze uczyć wasze dzieci i jest spora nadzieja, że one nie skończą na szmacie w biurowcu czy na linii w dzejbilu.

18.12.2018, 09:06

A ja jestem matką dziecka, które chodzi do SP4, nie jestem nauczycielem ale popieram ich protest. I tak byli cierpliwi.
A komentarze w stylu "Jolka" to typowy zazdrośnik, który w życiu niewiele osiągnął.

18.12.2018, 08:57

oj JOLKA JOLKA żal mi cię
idź lepiej łapać karpie i dmuchać bąbki, nie kompromituj sie

18.12.2018, 04:55

Do Jolka. Rozumiem Twoją złość i zazdrość. Po Twojej pisowni widać, że do szkoły nie chodziłaś. Pewnie zajmujesz się nic nie robieniem. Od ludzi sprzątających biura - wara.

18.12.2018, 00:40

Super grypy w miescie nie ma a nauczyciele poszli sprzatac domy .Kto jak kto ale im nie dalabym grosza podwyzki.Niech ida sprzatac biura tym ludzia dac 1000 zl podwyzki.

17.12.2018, 23:34

Strajkujcie wtedy jak będą egzaminy 8 klas, w gimnazjach , jak będą matury...... wtedy to ma sens. Niech darmozjady z kuratorium egzaminują i z ministerstwa - te pasożyty.
Krzykacze teraz mordy drą a za kilka lat będą szkoły zamykać jak teraz szpitale z powodu braku kadry....Jołop jeden z drugim porównuje się z nauczycielami , a co skończyliście ile fakultetów?? Czy może tylko zawodówa....

17.12.2018, 23:26

Mogę się założyć, że wszystkich te negatywne komentarze, to rodzice pracujący na linii w Jabilu, z dziećmi, których jedynka goni jedynką a w związku z tym czeka podobna świetlana przyszłość :) ja jako rodzic uważam, że nauczyciele dobrze robią strajkując. moje dziecko uczą pedagodzy z powołania i wiem, że mimo wszystko, nie mają lekko.

17.12.2018, 22:31

Czas najwyższy lata studiów wolne awanse i uzeranina z glabami po tzw. Bez strsowym wychowaniu rodziców (oczywiście nie wszystkie dzieci). Ileż czasu ten kraj będzie finansować patole A o wykształconych pracownikach państwa zapominal. Nauczycie policjanci lekarze czas na nich. Życzę powodzenia i pozdrawiam nauczycieli

17.12.2018, 22:19

Podwyżki jakie podwyżki chcą? A niech idą do jabila do pracy na taśmę to odechce im się strajkować. W d...ie im się przewraca, co może mało zarabiają??? Każdy nauczyciel ma ok 3000zl to raczej nie jest jałmużna i 2 miesiące wakacji płatnych.