Nagrodę Burmistrza Miasta Kwidzyna i honorowy tytuł Człowieka Roku otrzymał Patryk Rombel, były już szkoleniowiec MMTS Kwidzyn. Nagrodę w jego imieniu odebrała żona Agnieszka. Firmą Roku został kwidzyński
Dehoplast.
● MTS Kwidzyn - piłka ręczna dziewcząt (I zespół juniorek): Aleksandra Bielak, Chmara Ilona, Katarzyna Czarnik, Joanna Gędłek, Weronika Grabowska, Malwina Hartman, Joanna Kłos, Kowalska Sylwia, Weronika Orlich, Alicja Pękala, Joanna Pożoga, Julia Siuda, Daria Szynkaruk, Justyna Świerczek, Michalina Wąsik, Karolina Wicik, Paulina Wiśniewska, Amelia Zawalich, trener: Robert Majdziński, kierownik zespołu: Dariusz Sztyrbicki
● Katarzyna Ślusarska - kwidzyńska malarka
● Janusz Cygański - dyrektor Muzeum Zamkowego w Kwidzynie
● Piotr Widz - dyrektor Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie
● MTS Kwidzyn - piłka ręczna chłopców (juniorzy młodsi) Dawid Dereszkiewicz, Adrian Dymik, Mateusz Filbrandt, Mariusz Kisielewski, Nikodem Kutyła, Maciej Leoniuk, Kacper Miklewicz, Dariusz Muracki, Bartosz Preuss, Paweł Rutkowski, Piotr Skiba, Adrian Skóra, Paweł Sztyrbicki, Filip Wadowski, Alan Guziewicz, trener: Maciej Mroczkowski, działacz sportowy: Dariusz Kawczyński
● Władysław Zdanowicz - właściciel internetowej księgarni, autor kilku powieści, w tym cyklu cykl książek z serii "Misjonarze z Dywanowa"
● Krzysztof Bochus - z pochodzenia kwidzynianin, autor wydanej niedawno książki "Czarny manuskrypt"
● Kazimierz Trybulski - jest autorem książki "Wyspa Marii', której akcja rozgrywa się w naszym mieście. Dzięki tej powieści i propagowaniu średniowiecznej historii
● UMKS Kwidzyn: 1) Iga Müller, Alicja Kędzior, Paweł Perfikowski, Wiktor Müller, Hanna Perfikowska, Adam Zaremba, Rafał Gąsior, Natalia Pudlis, Natalia Szuba, Natalia Deyna, trenerzy Tomasz Müller, Dorota Wodzińska, Przemysław Jędras, Emilia Grochalska
● Zespół Pieśni i Tańca Powiśle w Kwidzynie: Beata Chrzanowska, Sylwia Jamrozek, Aneta Salińska, Anna Jasnoch - Rygielska, Mirosław Woźniak, Maciej Fedak, Tomasz Urbański, Ewa Rządkowska, Anna Lewandowska, Łukasz Rygielski, Rafał Rządkowski
● Dzieci i młodzież ZPiT Powiśle: Aleksandra Kilarska, Andżelika Witusińska, Ewelina Pudlis, Aleksandra Urbaniak, Julia Szutowicz, Patryk Paradowski, Dominik Narraway, Mieszko Wierciński, Michał Kwaśniak, instruktorki: Ewa Jamrozek i Alicja Kizińska
● MTS Kwidzyn - piłka ręczna dziewcząt (II zespół juniorek): Dominika Babicka, Dominika Borowska, Karolina Grulkowska, Martyna Guziewicz, Sandra Guziewicz, Wiktoria Heromińska, Milena Kaczmarek, Patrycja Kłosińska, Aleksandra Kreft, Joanna Król, Julia Kupc, Zuzanna Łupaczewska, Monika Reowicz, Daria Somionka, Magdalena Tołkaczewska, Julia Tondel, Olga Wartecka, Malwina Zagórska, trenerzy:
Robert Majdziński, działacz Dariusz Różacki
● Pływacy Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w Kwidzynie: Martina Kędziora, Filip Czop, Michał Czop, Olga Szachmytowska, Wojciech Janicki, Patrycja Nowicka oraz trener Artur Szachmytowski
● Julia Szczepanowska - jest uczennicą VI klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie. Jej gra na saksofonie znacznie przekracza poziom, który powinien reprezentować uczeń szkoły pierwszego stopnia
● Zespół Perkusyjny Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kwidzynie w składzie: Grant Bradley, Karolina Rybka, Nadia Kufel, Sebastian Hnat, Fabian Czajka, Jakub Łoziński, Amelia Przybylska, opiekun i nauczyciel zespołu: Stanisław Bień
● Burmistrz postanowił wyróżnić zawodników pasjonatów uprawiających niezwykle trudne dyscypliny sportowe: triathlon (Michał Siejakowski, Radosław Rutka, Daniel Kozłowski, Zbigniew Wicik, Sławomir Kapica) i maraton (Bogusław Maciejewski, Roman Janik, Janusz Świder)
● Mażoretki: Marta Szerszeń, Ewelina Szwedowska, Klaudia Pokorniewska, Monika Szerszeń
● Kwidzyński Klub Karate Shorin-Ryu: Elżbieta Zielińska trener Dariusz Draspa;
● Zuzanna Jaremko, trener Maciej Kaczyński (Malborki Klub Kyokushin Karate - Sekcja Kwidzyn)
● Nikola Krauze (wokalistka zespołu Art Voice), Marcin Sawicki (instruktor zespołu Art Voice), Karol Nowicki (nagrodzony za aktywne uczestnictwo w zakresie krzewienia i rozwoju kultury muzycznej na terenie miasta i poza nim, członek Małej Orkiestry Gitarowej)
● MTS Kwidzyn - sekcja szachowa: Paweł Fukowski, Michał Janusiewicz, Oskar Śniadecki, trener: Adam Drews. Nagrodę otrzymał również Radosław Wojtaszek
● Lekkoatleci Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło: Agata Kowalska, Filip Ostrowski Julia Kowalska, Kamil Łukasiak, Marcin Taraszkiewicz, Karolina Jaworska, Natalia Tobiasz, Zuzanna Sitko oraz trenerzy: Wojciech Margulewicz, Lech Kwiatkowski
● MTS Kwidzyn - sekcja tenisa stołowego: Michał Małachowski, Patryk Kwiatkowski, Michał Zieleniak, Piotr Kowalczyk, Natalia Kawecka, Oliwia Nakonieczna, Radosław Kopecki, Katarzyna Cichocka, Dawid Kamola, Sylwester Smela, Jakub Głuszkiewicz, trenerzy: Dariusz Scheaffer i Mariusz Schaeffer, Zbigniew Tul,
działacz sportowy: Dariusz Głuszkiewicz
● Pracownia Plastyczna przy Kwidzyńskim Centrum Kultury: Aleksandra Byszewska, Aleksandra Kasztelan, Emilia Kaźmierska, Hanna Bołog, Hanna Lewandowska, Mikołaj Nowak, Wiktoria Szumalska, opiekun: Krystyna Humanowska
● Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego: Dawid Mordasiewicz, Kacper Baklarz, Kamil Kozłowski, Nikodem Płoszaj, Sylwester Jędrzejczyk, Roman Ulenberg, Paweł Czeszejko-Sochacki, Jeremiasz Mandecki
oraz trener Tadeusz Ulenberg
● Klub Tańca Progress: Monika i Jarosław Gruntowie oraz Mariusz Budyś i Monika Budyś, Wiktor Grunt i Alina Klimek, Emanuel Pułka i Oliwia Głuszak, Marcin Żelazny i Dominika Szpaczyńska, Jakub Żukowski i Maja Gnutek, Malina Grunt i Mateusz Tarasiuk
● MTS Kwidzyn - sekcja modelarstwo lotnicze i kosmiczne: Jakub Pokwicki, Jakub Szutowicz, Jakub Czernij, Dawid Czernij, Dawid Nowacki, Piotr Liguz oraz trenerzy: Sebastian Szulc, Stanisław Bera
● MTS Kwidzyn - piłka siatkowa dziewcząt: Natalia Szewczyk, Waleria Oprawa, Natalia Jasińska, Martyna Leszczyńska, Katarzyna Kuc, Olga Szchmytowska, Marcelina Rębisz, trenerzy: Paweł Walor, Zbigniew Kobus
● W trakcie VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika na dystansie 10 km najlepszy wynik spośród startujących mieszkanek i mieszkańców Kwidzyna uzyskali: Paulina Wiernicka, Radosław Sadłos
● MTS Kwidzyn - piłka ręczna dziewcząt (rocznik 2002/2003): Zuzanna Balawejder, Milena Boryń, Agnieszka Bielawa, Weronika Dębek, Dominika Gimińska, Marta Górska, Zuzanna Gradkowska, Natalia Kamieniecka, Weronika Kołodziej, Aleksandra Krajewska, Lewalska Marta, Wiktoria Magdzińska, Makos Oliwia, Laura Milewska, Marta Myścich, Natalia Otlewska, Oliwia Szostak, Katarzyna Trzaska, trenerzy: Mariusz Kupc i Łukasz Jaszczyński,działacz sportowy: Sławomir Boryń
● MTS Kwidzyn - piłka ręczna chłopców (rocznik 2002): Hubert Dziubek, Artur Ekstowicz, Filip Filipczak, Grochowski Denis, Michał Gwiazda, Filip Jankowski, Damian Latopolski, Jakub Legiewicz, Łukasz Łoziński, Wiktor Mokracki, Hubert Raczkowski, Kacper Rybicki, Sławomir Traczyk, Marcin Wysocki, trenerzy: Mateusz Hanis, działacz sportowy (kierownik drużyny): Adam Wysocki
● Klub Gerke GFT MMA: Monika Chodukiewicz, Piotr Krull, Kewin Chrzanowski, trener i zawodnik: Krzysztof Gerke
● LKS Nadwiślanin**- sekcja Trójboju Siłowego i podnoszenia ciężarów:** Sandra Jankowska, Zuzanna Kowalska, Izabella Januszewska, Monika Synakiewicz, Weronika Świderska, Aleksandra Wójcik, Nikola Śpica, Kacper Wójcik, Jakub Goraj, Wiktor Szmelter, Michał Anuszek, Sebastian Kolasa, Paulina Wojtyła, Patryk Kalman, Grzegorz Hauer, Andrzej Łasak, Mirosław Synakiewicz, Marcin Sosnowski, Dawid Szpetlik, Grzegorz Dziadzio, Michał Kalinowski, Artur Szostek, Jędrzej Kłos, Karol Czermiński, Jerzy Stosik, Dawid Kazaniecki oraz trenerzy Mirosław Tubaja i Zbigniew Lewicki
"Oscary biznesu" rozdanie po raz szósty. "Szansą na przyszłość jest zjednoczona Europa"
Obserwuj nas na Twitterze!
Follow https://twitter.com/KwidzynNMFilip Chajzer o MBTM
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?