Na terenie powiatu kwidzyńskiego zlikwidowano dziuplę samochodową. Zatrzymano trzech mieszkańców Kwidzyna

Odzyskane audi A6, zlikwidowana dziupla samochodowa oraz zatrzymani trzej paserzy - to wynik działań kryminalnych z Sopotu przy udziale policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku i Kwidzyna. By przeczytać artykuł, kliknij w zdjęcie poniżej i przejdź do galerii.

Kilka dni temu kryminalni z Sopotu zostali powiadomieni o kradzieży audi A6. Do zdarzenia doszło w nocy na jednym z parkingów w Sopocie, a pokrzywdzony wartość auta wycenił na 50 tys. zł.

- Od momentu zgłoszenia nad sprawą pracowali sopoccy kryminalni. W wyniku intensywnych działań funkcjonariusze namierzyli miejsce, gdzie audi trafiło po kradzieży i wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej i Kwidzyna weszli na teren posesji znajdującej się w powiecie kwidzyńskim - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Próbował porwać 10-letnią dziewczynkę? Policjanci analizują zgłoszenie, jedna ze szkół apeluje do rodziców

Na miejscu w jednym z garaży zatrzymano trzech mężczyzn, którzy pomogli ukryć skradzione audi i właśnie rozbierali je na części. To mieszkańcy Kwidzyna w wieku 25, 29 i 48 lat. Zaraz po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli też setki części samochodowych.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty paserstwa. Następnie mieszkańcy Kwidzyna zostali doprowadzeni do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Sopocie przesłuchał mężczyzn i zastosował wobec nich dozór policyjny. Mundurowi podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj nas na Twitterze!
Follow @KwidzynNM

Arkadiusz Kosiński

  • Policja
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.11.2018, 15:45

Co

16.10.2018, 21:15

Co z tego ze odkryto ,,dziuple” jak ona DALEJ funkcjonuje ,to jakaś paranoja z tym wszystkim po co to wgl nagłaśniają !!!

15.10.2018, 07:39

Co poniektórym się wydaje, że są w internecie Bogami i nie można rozkminić kim są:) z tego miejsca błogosławmy niewiedzę.

12.10.2018, 19:55

Co za paranoja. Swoje części ze skradzionych aut można wyśledzić na allegro . Tylko policja nic nie potrafi znaleźć.... Albo nie chce...

12.10.2018, 08:59

Dopiero jak Sopocka Policja za to się zabrała to są jakieś efekty, a policjanci z Kwidzyna od lat o tej dziuplo wiedzieli i nic nie robili... Masakra

10.10.2018, 19:13

Widzę wszyscy bardzo dobrze poinformowani co, gdzie, jak, dlaczego. A dobry koks można dostać w Kwidzynie ?

10.10.2018, 17:36

w koncu dostanie sie obarowskiemu

10.10.2018, 10:52

hahahahah artykuł wcześniejszy "za posiadanie marihuany grozi im 3 lata wiezienia " a za paserstwo, kradzież i rozebranie setek samochodów 5 lat hahahahha śmieszne te polskie prawo

10.10.2018, 10:41

Do Ciekawy.Dziupla była w Brachlewie kilka metrów od ulicy głównej Kwidzyn-Sztum a w Tychnowach kolejna jest zaraz na wjeździe od strony Sztumu

09.10.2018, 22:05

Pewnie i tak lipa będzie z dochodzenia

09.10.2018, 22:04

W kacu

09.10.2018, 20:46

W którym to dokładnie miejscu była dziupla. A w Tychnowch to gdzie szukać auta w razie zmiany właściciela?

09.10.2018, 17:49

Bo kwidzynscy policjanci cały czas ich tylko kryli a dokładnie ,,bali się” wkroczyć a tam w miejscowości Brachlewo od dłuższego czasu sprowadzali kradzione samochody przeważnie w nocy tak samo w sąsiedniej wiosce Tychnowy,ciekawe tylko dlaczego właściciel tego całego burdelu dalej na wolności lata sobie audiczkami i załatwia dalej te interesy...

09.10.2018, 17:30

Bo kwidzynscy policjanci tylko maryske potrafią palic

09.10.2018, 17:19

Dlaczego po raz kolejny policjanci zkWP odzyskują auta a nie z Kwidzyn ciekawe może naszym nie wypada

09.10.2018, 16:32

Byłego policjanta Sławusia Szewczyka kominiarze zastali w dziupli czy nie? To była jeszcze nie tak dawno jego praca dorywcza.