MTS: Kwidzynianki wygrały turniej półfinałowy w Szczecinie i zagrają o medale mistrzostw Polski

archiwum klubu
Juniorki MTS Kwidzyn awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski. W miniony weekend zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską wygrał turniej półfinałowy rozgrywany w Szczecinie. Skład szczecińskiego turnieju był mocny i wyrównany, ale kwidzynianki pokazały klasę i już po dwóch meczach miały zapewniony awans do najlepszej ósemki w kraju.

W piątek MTS zmierzył się z KSS Kielce. Rywalki przed rokiem wywalczyły mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej, ale tym razem górą były kwidzynianki. O zwycięstwie zadecydowała wysoko wygrana pierwsza połowa. W drugiej kielczanki odrobiły część strat, ale ostatecznie MTS zwyciężył 31:27 (20:12). Najwięcej bramek dla kwidzynianek zdobyła Aleksandra Oreszczuk - 8.

Drugiego dnia MTS rozgromił gospodynie turniej, zespół Kusego Szczecin. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały 39:28 (25:12) i znów rozbiły rywalki w pierwszej połowie. Najskuteczniejsze były tym razem Kinga Damaziak i Adrianna Górna, które zdobyły po 7 goli.

Po dwóch meczach kwidzynianki były już pewne awansu i to z pierwszego miejsca, więc do niedzielnej potyczki z Vambresią Worwo Wąbrzeźno mogły podejść na luzie. I podeszły a przy tym sprawiły rywalkom prezent przegrywając 28:29 (14:16). Najwięcej bramek, po 6, znów zdobyły Kinga Damaziak i Adrianna Górna. Warto jeszcze dodać, że najlepszą zawodnicza turnieju półfinałowego wybrano Kingę Gutkowską z MTS.

Tabela
1. MTS Kwidzyn 3 4 98-84
2. Kusy Szczecin 3 4 98-92
3. KSS Kielce 3 2 79-72
4. Vambresia 3 2 72-99

Więcej o turnieju półfinałowym przeczytacie w piątkowym (22 lutego) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"