MTS: Kwidzynianki srebrnymi medalistami mistrzostw Polski juniorek młodszych

ZPRP.PL/KOSMA WALKOWIAK
Juniorki młodsze MTS wróciły do Kwidzyna ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski. W finale turnieju, który był rozgrywany w Obornikach, kwidzynianki po bardzo zaciętym meczu uległy Vistalowi Łączpol Gdynia 30:35 (17:17). Brązowe medale wywalczyły zawodniczki KKS Kielce, które w meczu o podium pokonały Kusego Szczecin 29:17 (13:13).

Mecz finałowy był znakomitym zwieńczeniem całego turnieju. Wszyscy obserwatorzy podkreślają bardzo wysoki poziom kwidzyńsko-gdyńskiej rywalizacji, a to tego niemal do samego końca nie brakowało wielkich emocji. Przez ponad 50 minut na tablicy wyników najczęściej widniał remis.
- Taka sytuacja utrzymywała się do 53 minuty, ale w ostatnich 7 minutach dziewczyny popełniły kilka błędów i Vistal przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do sukcesu naprawdę nie zabrakło zbyt wiele - tłumaczy Edyta Majdzińska, trenerka MTS.

Przeczytaj o półfinałowym meczu MTS

Dla niej i dla kilku zawodniczek to już drugi medal w tym sezonie, bo wcześniej wywalczyły brąz mistrzostw Polski w starszej kategorii wiekowej.
- To na pewno spore osiągnięcie i dlatego jestem dumna z moich dziewczyn - dodaje trenerka kwidzynianek,

Zresztą kilka naszych zawodniczek, niejako na osłodę po finałowej porażce, na zakończenie odebrało nagrody indywidualne. Natalia Warywoda została wybrana najlepszą bramkarką turnieju, zaś Adrianna Górna i Kinga Gutkowska znalazły się w "złotej siódemce turnieju". Zresztą niemal wszystkie główne role grały w Obornikach zawodniczki bądź grające w naszym powiecie, bądź w nim wychowane. Najlepszą snajperką mistrzostw została Joanna Kozłowska, a za najlepszą zawodniczkę uznano Katarzynę Janiszewską - to dwie wychowanki Bellatora Ryjewo w barwach Vistalu, które do Gdyni wyfrunęło spod skrzydeł trenerki Renaty Sobolewskiej-Heromińskiej.