MTS Kwidzyn zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn dobrze radzą sobie nie tylko w I lidze seniorek. Podopieczne Roberta Majdzińskiego udanie rozpoczęły również przygodę z Pucharem Polski. W rywalizacji na szczeblu wojewódzkim MTS dwukrotnie pokonał Sambora Tczew i awansował do rozgrywek szczebla ogólnopolskiego.

Pierwszy mecz z Samborem MTS wygrał w Tczewie 29:23, więc zaliczka przed rewanżem w Kwidzynie była spora. Gospodynie jednak na to nie zważały i w drugim meczu też od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry. Już po kwadransie kwidzynianki odskoczyły rywalkom na 5 bramek i z taką też przewagą schodziły na przerwę.

W drugiej połowie MTS nadal nie zwalniał tempa, więc przewaga naszej drużyny nadal rosła. Ostatecznie skończyło się na wygranej różnicą 11 goli. Najwięcej goli dla kwidzynianek zdobyła Joanna Gędłek (6), ale tylko o jedno trafienie mniej miały Daria Szynkaruk, Alicja Pękala i Malwina Hartman. Teraz czekamy na to kogo los przydzieli MTS w następnej rundzie.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 35:24 (17:12)
MTS: Bielak, Kłos, Winiewska - Gędłek 6, Szynkaruk 5, Pękala 5, Hartman 5, Heromińska 4, Somionka 3, Chmara 3, Grabowska 2, Siuda 1, Kowalska 1, Wicik, Czarnik.
Kary: 12 min. (Chmara 4 min., Wicik, Pękala, Hartman, Heromińska - po 2 min.).