MTS Kwidzyn w Final Four mistrzostw Polski! Świetny turniej naszych juniorek [ZDJĘCIA]

Juniorki starsze MTS Kwidzyn po raz siódmy z rzędu awansowały do najlepszej czwórki w kraju w tej kategorii wiekowej. W dodatku podopieczne Roberta Majdzińskiego zrobiły to w świetnym stylu. W turnieju 1/4 finału, którego były gospodyniami wygrały wszystkie trzy mecze, a do tego wyeliminowały z gry dwójkę ubiegłorocznych medalistów - broniący tytułu mistrza Polski Ruch Chorzów oraz brązowy przed rokiem GTPR Gdynia.

Przed turniejem z kwidzyńskiego obozu słychać było narzekania, że skład turnieju jest identyczny jak ubiegłoroczny Final Four, więc o mocniejsze rywalki było trudno, ale jak się okazało nie taki diabeł straszny, jak go malują. Pokazał to już pierwszy mecz MTS, w którym kwidzynianki mierzyły się z Ruchem Chorzów. Tym samym Ruchem, który w trzech ostatnich latach był zmorą kolejnych roczników naszych juniorek, bo trzy razy ograł MTS w meczach o złote medale. Ten rocznik naszych juniorek wziął jednak srogi rewanż, za te wszystkie dawne porażki.

Od samego początku broniący tytułu mistrzyń Polski Ruch nie miał nic do powiedzenia. W 8 min. było już 5:1 dla MTS, po kwadransie 11:4, a w 22 min. aż 16:6. Już wtedy wiadomo było, że ten może wygrać tylko jedna drużyna. W drugiej połowie kwidzynianki odjechały rywalkom nawet na 14 goli, ale w końcówce trener MTS dał szansę dublerkom, więc chorzowianki minimalnie zniwelowały straty. Najwięcej goli dla naszej drużyny zdobyły Milena Kaczmarek 9, ale dzielnie ją wspierały Karolina Wicik (7) i Wiktoria Heromińska (6).

A już w sobotę MTS zapewnił sobie awans do Final Four pokonując świetnie im znane dziewczęta z GTPR Gdynia. W tym spotkaniu kwidzynianki też od początku miały wszystko pod kontrolą i szybko zbudowały przewagę. W 13 min. prowadziły już 8:2, a potem nadal punktowały przeciwniczki. Jednak choć przewaga MTS była bezdyskusyjna, to oba zespoły walczyły bardzo ostro, co przełożyło się na aż 30 minut kar nałożonych przez arbitrów. Tym razem najwięcej goli zdobyły Karolina Wicik (6 goli) i Paulina Kucharska (5).

Ostatniego dnia kwidzynianki zagrały o zwycięstwo z turnieju z także niepokonaną Varsovią. W pierwszej połowie tego spotkania raz górą były gospodynie, raz warszawianki, ale na przerwę zawodniczki schodziły z wynikiem remisowym, było 16:16. W drugiej połowie oba zespoły nie były już tak skuteczne, a pierwszoplanowe role grały bramkarki. MTS zaczął tę część spotkania wręcz koszmarnie, bo w ciągu 14 minut kwidzynianki trafiły do bramki rywalek tylko raz. Na szczęście warszawianki nie były o wiele skuteczniejsze, więc na kwadrans przed końcem było 17:20. A finisz należał do kwidzynianek, między 52 a 57 minutą MTS zdobył 5 goli z rzędu i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najskuteczniejsze w naszym zespole tym razem były Milena Kaczmarek i Aleksandra Kreft (po 6 goli) oraz Paulina Kucharska (5). Dodajmy jeszcze, że drugim trenerem jest Krzysztof Gerke, a kierownikiem drużyny Dariusz Sztyrbicki.

Do relacji z turnieju dołączyliśmy sporych rozmiarów galerię zdjęć autorstwa Adam Kominka. A już wkrótce poinformujemy o tym gdzie rozegrany zostanie turniej Final Four i dołączymy kolejną galerię autorstwa Michała Mańkowskiego i Julii Kupc

WYNIKI TURNIEJU
I dzień
• Varsovia Warszawa – GTPR Gdynia 31:22 (19:8)
• MTS Kwidzyn – Ruch Chorzów 30:18 (18:9)
MTS: Monika Reowicz – Milena Kaczmarek 9, Karolina Wicik 7, Wiktoria Heromińska 6, Michalina Wąsik 4, Paulina Kucharska 2, Martyna Guziewicz 1, Joanna Król 1, Dominika Borowska, Marta Burnowska, Katarzyna Czarnik, Karolina Grulkowska, Aleksandra Kreft, Julia Kupc, Weronika Weiland. Kary: 6 min.

II dzień
• Ruch Chorzów – Varsovia Warszawa 26:30 (10:16)
• MTS Kwidzyn – GTPR Gdynia 28:18 (14:7)
MTS: Reowicz, Julia Tondel – Wicik 6, Kucharska 5, Kreft 3, Daria Somionka 3, Wąsik 3, M. Guziewicz, 2, Heromińska 2, Kaczmarek 2, Czarnik 1, Weiland 1, Król, Borowska, Zuzanna Łupaczewska, Olga Wartecka. Kary: 12 min.

III dzień
• GTPR Gdynia – Ruch Chorzów 10:0 wo. (chorzowianki nie miały już szans na awans, więc dzień wczesniej pojechały do domu)
• MTS Kwidzyn – Varsovia Warszawa 25:23 (16:16)
MTS: Reowicz, Karolina Kobyłko – Kaczmarek 6, Kreft 6, Kucharska 5, Wąsik 3, Wicik 3, Guziewicz 1, Heromińska 1, Borowska, Grulkowska, Burnowska, Czarnik, Król. Kary: 10 min.