MTS Basket Kwidzyn wygrał ostatni mecz i triumfował w pomorskiej III ligi Teraz czas na baraże

Koszykarze MTS Basket Kwidzyn zakończyli rywalizację w pomorskiej III lidze na pierwszym miejscu. W ostatnim spotkaniu podopieczni Dariusza Litwina, choć nie zachwycili, to pokonali we własnej hali Politechnikę Gdańską 77:71 (14:18, 29:13, 18:16, 16:24). Teraz kwidzynianie przygotowywać się będą do barażów o II ligę.

Pierwsza kwarta meczu z gdańszczanami była dla kwidzynian niezbyt udana. Wprawdzie przez dłuższy czas górą byli gospodarze, ale od stanu 14:12 w 8 min. nie zdobyli już punkty, zaś rywale 6 i to oni wygrywali po pierwszej ćwiartce. W drugiej kwarcie kwidzynianie zabrali się jednak ostro do pracy i najpierw szybko odrobili straty, a potem systematycznie powiększali przewagę, głównie za sprawą punktów Dariusza Puncewicza i Marcina Stasiuka. Po 20 minutach było już 43:31 dla Basketu.

W dwóch następnych kwartach kwidzynianie spisywali się jednak przeciętnie, a gra opierała się głównie na skutecznych akcjach Kacpra Więckowskiego, który w drugiej połowie zdobył 18 ze swoich 20 punktów. W samej końcówce rywale zdołali się nawet zbliżyć na 4 punkty, ale zwycięstwo gospodarzy było jednak niezagrożone.

Teraz kwidzynianie mają sporo czasu, by jak najlepiej przygotować się do turniejów barażowych o drugą ligę, które zostaną rozegrane na przełomie kwietnia i maja. Do tego czasu Basket rozegra kilka meczów sparingowych, o których będziemy informowali na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl

MTS Basket Kwidzyn – Politechnika Gdańska 77:71 (14:18, 29:13, 18:16, 16:24)
MTS Basket: Więckowski 20, Stasiuk 14, Dar. Puncewicz 11, Grabowski 10, Dam. Puncewicz 6, Jaworowicz 5, Kurpiewski 5, Barganowski 4, Leszczyński 2, Monkielewicz, Posim.
Politechnika: Słupek 19, Urbański 19, Bessman 15, Rzepkowski 10, Raczkowski 4, Wittstock 4, Kowalski, Pieczykolan.

Euforia kibiców, tłumy wbiegły na parkiet. Niesamowita końcówka meczu koszykówki