MMTS wypunktował lubińskie Zagłębie

Krzysztof Marianowski
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozbili w Lubinie Zagłębie i utrzymali czwartą lokatę w tabeli. W niedzielnym meczu kwidzynianie prowadzili niemal od samego początku i ostatecznie triumfowali 34:23 (20:12). Przed przerwą ich siłą był atak, a po przerwie skuteczna gra w obronie.

Lubinianie prowadzili tylko na początku spotkania. W 5 minucie było 4:3 dla Zagłębia, ale potem na boisku dominował już MMTS. Po kwadransie gry podopieczni Krzysztofa Kotwickiego mieli już cztery gole przewagi, a jeszcze przed przerwą zdołali zwiększyć dystans do sześciu goli.

Druga połowa wyglądała podobnie. Jej początek był wyrównany, ale po dziesięciu minutach MMTS złapał właściwy rytm w ataku i znów zaczął powiększać przewagę. W 45 minucie kwidzynianie wygrywali już 27:18, a w 55 minucie powiększyli przewagę do 13 bramek, było 33:20. W końcówce gospodarze minimalnie zniwelowali straty, ale i tak przegrali wysoko. Tym samym kwidzynianie potwierdzili wysoką formę, którą zasygnalizowali przed tygodniem w przegranym, ale po walce meczu z Vive.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 23:34 (14:20)

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Gumiński 6, Szymyślik 5, Piotr Adamczak 4, Paluch 3, Stankiewicz 2, Migała1, Obrusiewicz 1, Starzyński 1.

MMTS : Szczecina, Jedowski - Kostrzewa 9, Łangowski 7, Sadowski 4, Seroka 4, Daszek 3, Waszkiewicz 3, Krieger 1, Mroczkowski 1, Orzechowski 1, Peret 1, Rosiak, Rombel.

Kary: Zagłębie - 18 min.; MMTS - 6 min.

Pozostałe wyniki:

Vive Targi Kielce - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 38:18 (20:11), Tauron Stal Mielec - Nielba Wągrowiec 39:27 (21:15), Siódemka Miedź Legnica - PBS Jurand Ciechanów 31:30 (16:15), Azoty Puławy - Chrobry Głogów 32:25 (13:12), NMC Powen - Orlen Wisła Płock 23:30 (14:12)