18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MMTS: Powen wyjątkowo leży kwidzynianon - wygrali ze Ślązakami piąty mecz z rzędu

Mecze MMTS z Powenem Zabrze przeważnie bywają bardzo zacięte, ale zawsze górą są kwidzynianie. W poprzednim sezonie triumfowali czterokrotnie i w pierwszym meczu tego sezonu również byli górą. W sobotę wygrali w Zabrzu 34:30 (15:15), a pierwszoplanową postacią meczu był zdobywca 9 goli Robert Orzechowski.

Początek spotkania był wprost wymarzony dla kwidzynian, bo w 3 minucie, po golu Michała Pereta, prowadzili już 4:0. Potem gospodarze też zaczęli trafiać, ale przez następnych 20 minut utrzymywała się 2-3-bramkowa przewaga MMTS. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zabrzan. Po golach Witalija Nata i Łukasza Stodtko Powen doprowadził do remisu 15:15.

MMTS lepszy od beniaminka

Druga połowę Ślązacy zaczęli jeszcze lepiej. Trzy gole z rzędu zdobył Patryk Kuchczyński i w 35 minucie zabrzanie prowadzili już 20:17. Jednak kwidzynianie szybko odzyskali właściwy rytm i w 37 min. po golu Mateusza Seroki było już 20:20. Potem przez kilkanaście minut wynik oscylował wokół remisu, ale w końcówce gospodarze zaczęli się mylić, a MMTS wykorzystał swą szansę i w ekspresowym tempie zyskał dużą przewagę. Na 4 minuty przed końcem było już 33:26 dla kwidzynian i ich zwycięstwo było przesądzone.

NMC Powen Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:34 (15:15)
Powen: Kicki, Banisz - Kuchczyński 7, Stodtko 7, Mokrzki 6, Kandora 3, Niedośpiał 3, Rumniak 2, Adamczak 1, Nat 1, Bushkou, Garbacz, Kowalski, Mogielnicki. Kary: 10 min.
MMTS: Suchowicz, Szczecina - Orzechowski 9, Nogowski 6, Daszek 4, Mroczkowski 3, Rosiak 3, Seroka 3, Klinger 2, Łangowski 2, Peret 2, Adamuszek, Pacześny, Rombel, Sadowski. Kary: 10 min.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0