MMTS: Orzechowski i Suchowicz bohaterami meczu z Zagłębiem

W Lubinie "Suchy" zatrzymał Zagłębie
W Lubinie "Suchy" zatrzymał Zagłębie Rafał Cybulski
Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy mawiał były premier. Dlatego szczypiorniści MMTS zasługują na to miano, bo mimo że przez 45 minut meczu w Lubinie przegrywali z Zagłębiem, to w końcówce wręcz znokautowali rywali. Wygrali 34:27 (13:16), a bohaterami meczu byli Robert Orzechowski i Sebastian Suchowicz.

Przez tym sezonem wiele mówiło się o tym, że MMTS będzie miał problemy by walczyć o pierwszą czwórkę ligi, ale na razie kwidzynianie zaprzeczają tym teoriom, bo oprócz meczów z dwójką potentatów wygrywają wszystkie pozostałe.

Jednak spotkanie w Lubinie nie zaczęło się dla nich najlepiej. W 12 minucie przegrywali już 4:7, ale potem za sprawą Adriana Nogowskiego kwidzynianie odrobili straty. Kilka minut przestoju w grze MMTS sprawiło jednak, że Zagłębie znów odskoczyło i na przerwę schodziło z trzybramkową zaliczką.

W drugiej połowie przez kwadrans kwidzynianie nie potrafili zniwelować przewagi gospodarzy i cały czas utrzymywał się 2-3-bramkowy dystans, ale ostatni kwadrans był popisem Sebastiana Suchowicza, który obronił dwa karne i wiele innych rzutów lubinian oraz Roberta Orzechowskiego, który bombardował bramkę rywali. MMTS odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, a gdy w 53 min. czerwona kartkę ujrzał Jarosław Paluch, a zaraz potem na ławkę kar powędrował Kozłowski, dobił rywali.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 27:34 (16:13)
Zagłębie: Malcher, Małecki – Przysiek 7, Przybylski 4, Bartczak 3, Gumiński 3, Rosiek 3, Stankiewicz 3, Gowin 2, Kozłowski 1, Marciniak 1, Paluch 1, Kużdeba, Siekaniec, Starzyński. Kary: 12 min. + czerwona kartka dla Palucha
MMTS: Suchowicz, Szczecina – Orzechowski 9, Daszek 6, Klinger 5, Nogowski 4, Mroczkowski 3, Rosiak 2, Seroka 2, Łangowski 1, Rombel 1, Sadowski 1, Górski, Pacześny, Peret. Kary: 12 min.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałowice), Tomasz Wrona (Kraków)