MMTS o krok od brązowego medalu!

Rafał CybulskiZaktualizowano
Krzysztof Marianowski
I jak tu nie wierzyć, że przeciwności cementują zespół. Mimo, że MMTS pojechał do Mielca bez trenera Zbigniewa Markuszewskiego, to jednak w świetnym stylu ograł Stal Mielec 35:27 (18:11) i w rywalizacji o brąz prowadzi 2:1. Do pełni szczęścia kwidzynianom brakuje już tylko jednej wygranej. Mecz nr 4 w niedzielę o godz. 19, również w Mielcu.

Po dwóch niezbyt udanych meczach w Kwidzynie można było mieć obawy, co do formy szczypiornistów MMTS. Niepokoiła też atmosfera, bo Zbigniew Markuszewski nie pojechał do Mielca z powodu ślubu syna a po sezonie ponoć i tak odchodzi do Głogowa. Kwidzynianie pokazali jednak klasę i udowodnili, że dwa medale w poprzednich sezonach nie były dziełem przypadku.

Przede wszystkim już sam początek był wręcz wymarzony. MMTS zaczął od prowadzenia 5:0, a w 20 minucie było już 15:5. W bramce kwidzynian cuda wyczyniał Sebastian Suchowicz (to on oficjalnie prowadził zespół w tym meczu), a w ataku popisową partię rozgrywał Michał Adamuszek, który w pierwszej połowie aż 7 razy wpisał się na listę strzelców.

Koniec pierwszej połowy i początek drugiej były nieco słabsze w wykonaniu MMTS i w gospodarze zdołali nieco zniwelować straty. W 33 minucie zrobiło się tylko 18:12, ale potem kwidzynianie zadali decydujący cios. Wystarczyło kilka udanych akcji w obronie i kilka skutecznych kontrataków, a w 45 minucie MMTS prowadził już 26:14. Na kwadrans przed końcem losy meczu były więc rozstrzygnięte i w końcówce kwidzynianie mogli już oszczędzać siły na niedzielny mecz. Warto jeszcze odnotować, że po przerwie prym w szeregach kwidzynian wiedli Robert Orzechowski i Damian Kostrzewa.

BRW Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 27:35 (11:18)

Stal: Wolański - Sobut 8, Albin 6, Babicz 3, Janyst 2, Szpera 2, Kubisztal 2, Wilk 1, Gawęcki 1, Basiak 1, Krzyszofik 1, Chodara.

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Adamuszek 8, Orzechowski 8, Kostrzewa 5, Mroczkowski 3, Peret 3, Krieger 2, Rosiak 2, Rombel 2, Pacześny 1, Seroka 1.
Kary: Stal - 4 min.; MMTS - 6 min.

Sędziowali: Budziosz i Olesiński (Kielce)