MMTS: Mecz z Vive rozstrzygnął się na początku drugiej połowy

Kibice MMTS ostatnio nie mają powodów do radości
Kibice MMTS ostatnio nie mają powodów do radości fot. Piotr Król
Mistrz Polski okazał się za mocny dla szczypiornistów MMTS. W rozegranym awansem meczu 14 kolejki PGNiG Superligi kwidzynianie ulegli Vive Targom Kielce 27:36 (15:18). Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy, gdy w ciągu kilku minut goście powiększyli swoją przewagę z 3 do 8 bramek.

Kielczanie przyjechali do Kwidzyna bez trzech podstawowych zawodników, ale już na początku meczu pokazali, że to dla nich nie ma większego znaczenia. Po kilku minutach Vive miało już 2-3 bramki zaliczki, ale potem kilka udanych akcji Michała Pereta pozwoliło miejscowym doprowadzić do remisu 9:9. Jednak w drugim kwadransie pierwszej połowy goście "odbudowali" przewagę. Duża w tym zasługa Grzegorza Tkaczyka, który bombardował bramkę MMTS z drugiej linii oraz Thorira Olafssona, który bezlitośnie wykańczał wszystkie kontry.

Czytaj również:**MMTS: Kwidzynianie rozbici przez Powen. Koniec marzeń o 3. miejscu?**

Przy stanie 15:18 można było jeszcze mieć nadzieję, że MMTS nawiąże walkę, ale na początku drugiej połowy kielczanie szybko pozbawili kwidzynian wszelkich złudzeń, a potem do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku.

MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 27:36 (15:18)
MMTS: Suchowicz - Peret 6, Adamuszek 4, Sadowski 4, Mroczkowski 3, Łangowski 2, Seroka 2, Nogowski 1, Orzechowski 1, Pacześny 1, Rombel 1, Klinger.
Vive: Losert , Szmal - Stojković 13 (3 z karnych), Tkaczyk 7, Olafsson 5, Tomczak 4, Jurecki 3, Lijewski 2, Mazur 2 (1), Bielecki, Musa, Jachlewski, Grabarczyk,