MMTS Kwidzyn-Zagłębie Lubin 32:40 (14:18). Szybkie rozstanie z Pucharem Polski

Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn w tym roku wyjątkowo szybko pożegnali się z rozgrywkami o PGNiG Puchar Polski. W 1/8 finału, we własnej hali, przegrali z Zagłębiem Lubin 32:40 (14:18)

MMTS przystąpił do tego spotkania w dość eksperymentalnym zestawieniu. Na prawym skrzydle zamiast Mateusza Seroki (jako jedyny zawodnik MMTS znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Świata), w pierwszym składzie wyszedł Aleksander Kryszeń, poza tym więcej minut, niż zwykle, spędzili na boisku Maciej Pilitowski i Grzegorz Szczepański, a między słupkami zamiast Pawła Kiepulskiego pojawili się Bartosz Dudek i Michał Kochański. Na pucharowy mecz do składu MMTS powrócił też Michał Potoczny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stal Mielec-MMTS Kwidzyn 21:25 (12:13). Brawo MMTS, świetny Kiepulski

W pierwszej połowie gospodarze spisywali się jeszcze jako tako, ale w końcówce dali rywalom odskoczyć na 4 gole. Po przerwie było jeszcze gorzej. Po obu stronach mnożyły się straty, a na boisku momentami panował chaos. Lepiej wyszli na tym goście i to oni awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 32:40 (14:18)
MMTS: Dudek, Kochański - Szczepański 5, Nogowski 4, Potoczny 4, Łangowski 3, Peret 3, Pilitowski 3, Seroka 3, Zadura 3, Genda 1, Kryszeń 1, Mroczkowski 1, Sadowski 1, Rosiak. Kary: 10 min.
Zagłębie: Małecki, Szamryło, Wiącek – Stankiewicz 9, Halilbegović 5, Przysiek 5, Rosiek 5, Czuwara 4, Kużdeba 4, Marciniak 3, Michałów 3, Nowakowski 1, Paluch 1. Kary: 6 min.