MMTS Kwidzyn triumfuje w Legionowie. Świetny Mateusz Seroka

Po znakomitej grze, zwłaszcza w pierwszej połowie, szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali w Legionowie KPR RC 29:21 (17:7). Bohaterem spotkania był Mateusz Seroka, który zdobył 9 goli i pewnym krokiem zmierza po koronę króla strzelców.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn wyszli na boisko w pełni skoncentrowani, jakby już na samym początku chcieli pokazać gospodarzom kto tu rządzi. Kwidzynianie znakomicie bronili, a w bramce udanymi interwencjami popisywał się Paweł Kiepulski, co już w pierwszych minutach dało MMTS 2-3 kontry i łatwe gole. W 5 min. po golu Adriana Nogowskiego podopieczni Patryka Rombla prowadzili już 4:0, a w 19 min. po trafieniu Michała Potocznego było 11:5. Oprócz dwóch wspomnianych dobre zawody rozgrywali również Mateusz Seroka i Paweł Genda. A jakby tego było mało to MMTS popisał się również świetną końcówką pierwszej połowy. Od stanu 7:12 w 24 min. kwidzynianie nie pozwolili już rywalom zdobyć ani jednego gola, a sami trafili pięciokrotnie, co oznaczało wynik 17:7!

W drugiej połowie MMTS już tak nie szalał, ale po części to efekt licznych zmian, bo przy wysokim prowadzeniu zmiennicy dostali więcej minut na parkiecie. Na boisku pojawili się m.in. Grzegorz Szczepański i Arkadiusz Ossowski, a w końcówce swoją szansę dostali również Kamil Nawrocki i rekonwalescent Tomasz Klinger. Bohaterem spotkania był jednak Mateusz Seroka, który tak jak kilka dni wcześniej w Zabrzu (CZYTAJ TUTAJ)gole zdobywał seriami. Trafiał ze skrzydła, z kontry i z karnych a do tego okazał się lepszy w bezpośrednim starciu dwóch kandydatów do korony króla strzelców. On zdobył 9 goli, a Witalij Titow 6. M.in. dzięki jego bramkom wynik cały czas oscylował w granicach 8-10 goli na korzyść MMTS.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 29:21, a w zespole z Kwidzyna na brawa zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale warto wyróżnić naszą młodzież. W naszym zespole aż roi się od 20-21-latków, którzy z każdym kolejnym meczem nabierają doświadczenia, co zapewne już wkrótce będzie procentować. Dość powiedzieć, że nasza grą kierowali 22-letni Michał Potoczny i 20-letni Arkadiusz Ossowski. Wynik końcowy jest dla nich najlepszą cenzurką.

Do relacji dołączyliśmy kilka zdjęć z meczu pomiędzy tymi zespołami, który został rozegrany w I rundzie, kwidzynianie wygrali wtedy 23:20.

No i brawa dla juniorek MTS, które wywalczyły awans do Final Four. Szczegóły wkrótce.

KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn 21:29 (7:17)
KPR RC: Krekora, Stojković - Titow 6, Gumiński 4, Kasprzak 4, Ciok 3, Prątnicki 3, Suliński 1, Brinovec, Gawęcki, Ignasiak. Kary: 2 min.
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Seroka 9, Potoczny 5, Nogowski 4, Genda 3, Ossowski 2, Szczepański 2, Klinger 1, Peret 1, Rosiak 1, Janikowski, Nawrocki. Kary: 8 min. + czerwona kartka dla Tomasza Klingera
Sędziowali: Igor Dębski, Artur Rodacki