MMTS Kwidzyn rządzi na Pomorzu

Rafał CybulskiZaktualizowano
W Gdańsku Michał Waszkiewicz po trzymiesięcznej kontuzji wrócił do gry
W Gdańsku Michał Waszkiewicz po trzymiesięcznej kontuzji wrócił do gry Krzysztof Marianowski
Mecz z akademikami z Gdańska szczypiorniści MMTS-u rozstrzygnęli w ciągu 40 minut, a potem chyba uznali, że przy ich napiętym terminarzu nie warto szafować siłami

Dawno już zwycięstwo z AZS AWFiS Gdańsk nie przyszło kwidzynianom tak łatwo, jak w minioną sobotę. MMTS wygrał wprawdzie tylko 29:26 (16:11), ale wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku.
Akademicy dotrzymywali kroku naszej drużynie tylko przez kwadrans. Potem MMTS szybko wypracował przewagę i schodził na przerwę z pięciobramkową zaliczką.

Udaną passę kwidzynianie kontynuowali po przerwie. W 39 minucie po bramce Łukasza Cieślaka było już 23:12 i było po meczu.
Do tego momentu podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego imponowali znakomitą grą w defensywie i rozwagą w ataku. W bramce znakomity mecz rozgrywał Artur Gawlik, a w ofensywie dobrze spisywał się Mateusz Seroka. A jeszcze przed tygodniem szkoleniowiec kwidzynian martwił się nieskutecznością młodego skrzydłowego.

- Na szczęście przełamał się w najlepszym momencie, a mogło być jeszcze lepiej, bo w końcówce miał też zmarnowane szanse - mówi Zbigniew Markuszewski.

Trener kwidzynian cieszy się ze zwycięstwa, ale zdenerwowała go nonszalancja swoich podopiecznych w końcówce spotkania.

- Cały czas przytrafiają się nam takie chwile. W zespół wkrada się rozprężenie, zaczynamy grać indywidualnie i rzucać z nieprzygotowanych pozycji. Brak koncentracji przez całe 60 minut - tłumaczy trener.

Dzięki temu rozprężeniu gdańszczanie w nieco ponad kwadrans zdołali zniwelować straty z jedenastu do trzech bramek. Zwycięstwo MMTS-u nie było wprawdzie zagrożone, ale nie we wszystkich spotkaniach tak się to kończy.
Kwidzynianie zrobili jednak pierwszy krok do realizacji celu nakreślonego przez trenera, czyli wygrania wszystkich spotkań do końca rundy zasadniczej.

- Bo bez tego może być trudno o trzecie miejsce przed play-off - podkreśla Zbigniew Markuszewski.

AZS - MMTS 26:29 (11:16)

AZS AWFiS: Zimakowski - Marciniak 6, Fogler 5, Kostrzewa 5, Chrapkowski 2, Olęcki 2, Sulej, Ringwelski 2, Jankowski 1, Woynowski 1, Wysokiński 1.

MMTS: Suchowicz, Gawlik - Seroka 9, Adamuszek 6, Waszkiewicz 4, Cieślak 3, Czertowicz 2, Orzechowski 2, Markuszewski 1, Mroczkowski 1, Peret 1, Łangowski, Nogowski, Pacześny.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: MMTS Kwidzyn rządzi na Pomorzu - Kwidzyn Nasze Miasto