MMTS Kwidzyn. Po cennym zwycięstwie w Mielcu można trochę odetchnąć

Maćkowi Mroczkowskiemu gratulujemy gola nr 1000
Maćkowi Mroczkowskiemu gratulujemy gola nr 1000 JAREKMICHALIK.COM
W niedzielę MMTS potwierdził, że w tym sezonie lepiej mu się wiedzie w meczach rozgrywanych poza Kwidzynem. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego wygrali w Mielcu z Tauron Stalą 33:31 (19:15). Pierwszoplanowe role w naszej drużynie odegrali Adrian Nogowski i Sebastian Suchowicz, ale wydarzeniem meczu był wyczyn Macieja Mroczkowskiego. Kapitan MMTS w Mielcu zapisał na swoim koncie tysięcznego gola w ekstraklasie!

Początek spotkania był wyrównany. W 11 min. było 8:7 dla Stali, ale potem MMTS uciszył trybuny hali w Mielcu zdobywając 6 goli z rzędu w ciągu 8 minut. Bodaj przy czterech z nich asystował Sebastian Suchowicz, który najpierw popisywał się świetnymi interwencjami po rzutach rywali, a potem świetnie uruchamiał kontrataki. Do końca pierwszej połowy kwidzynianie utrzymali przewagę wywalczoną w tym okresie i schodzili na przerwę z czterobramkową zaliczką.

W drugiej połowie długo wydawało się, że mielczanie nie będą w stanie odwrócić losów meczu. Gdy niwelowali dystans do 3 goli, to zaraz potem MMTS powiększał go do 5 bramek. A gdy w 45 min. kwidzynianie prowadzili już 26:20 wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Jednak Stal nie spasowała. Wprawdzie na 10 min. przed końcem było jeszcze 28:24, ale potem kwidzynianie popełnili kilka błędów z rzędu i ich przewaga zaczęła topnieć w ekspresowym tempie.

W 57 min. był już remis 30:30 i można było drżeć o końcowy wynik. Na szczęście w końcówce to podopieczni Krzysztofa Kotwickiego zachowali więcej zimnej krwi. Najpierw do bramki rywali trafił Michał Adamuszek, a potem dwukrotnie Adrian Nogowski, który obok Sebastiana Suchowicza był jednym z bohaterów tego spotkania. Trzecim bohaterem był Maciej Mroczkowski. Kapitan MMTS w Mielcu zdobył swoje gole nr 999, 1000 i 1001 w ekstraklasie. Tego jubileuszowego zapisał na swoim koncie w 11 min. spotkania.

Po wygranej w Mielcu szczypiorniści MMTS mogą nieco odetchnąć. Utrzymali 6 miejsce w tabeli i 3 punkty przewagi nad Gaz System Pogonią, która w sobotę zaskakująco łatwo grała Azoty, a do tego mają tylko o "oczko" mniej niż 5 w tabeli Powen, który w następnej kolejce zmierzy się z Vive.

Tauron Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 31:33 (15:19)
Tauron Stal: Kryński, Lipka – Kostrzewa 9, Babicz 5, Krieger 5, Wilk 4, Janys 3, Gliński 2, Krzysztofik 2, Szpera 1, Sobut.
MMTS: Suchowicz, Szczecina – Nogowski 8, Adamuszek 5, Daszek 5, Łangowski 4, Mroczkowski 3, Sadowski 3, Peret 2, Seroka 2, Klinger 1, Pacześny.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani