MMTS Kwidzyn. Po AZS Warszawa kolejnym rywalem Piotrkowianin

Grzegorz Szczepański w Warszawie zdobył 8 goli
Grzegorz Szczepański w Warszawie zdobył 8 goli Agnieszka Mocarska
Styczeń dla szczypiornistów MMTS Kwidzyn z reguły był czasem treningów i sparingów, ale w tym roku miesiąc ten będzie im się również kojarzył z rywalizacja pucharową. W meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski podopieczni Patryka Rombla pokonali drugoligowy AZS UW Warszawa, a bohaterami spotkania, wobec kilku absencji, byli zawodnicy dotychczas drugoplanowi - Grzegorz Szczepański i Arkadiusz Ossowski.

Na mecz z wiceliderem II ligi MMTS pojechał po dwóch tygodniach dość ciężkich treningów, a do tego bez Adriana Nogowskiego i Michała Potocznego i to było widać po przebiegu spotkania. Kwidzynianie zaczęli bowiem od stanu 0:2, a potem było jeszcze 2:4 i 4:5 na korzyść akademików. Wprawdzie szybko zrobiło się 11:6 dla MMTS, ale w kolejnych minutach podopieczni Patryka Rombla znów spoczęli nieco na laurach i nie zwiększali przewagi. Na przerwę schodzili z wynikiem 17:12.

Niestety, co gorsza, na początku drugiej połowy kwidzynianie dali się nawet dojść rywalom na 19:19, a potem wynik oscylował woków remisu aż do 45 min, gdy na tablicy wyników było 23:23. Dopiero w ostatnim kwadransie MMTS przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kwidzynianie najpierw zdobyli 3 gole z rzędu, a potem jeszcze nieco powiększyli przewagę i to oni awansowali do kolejnej rundy. Najwięcej goli dla MMTS zdobył Grzegorz Szczepański - 8, ale niewiele mniej zapisali na swoim koncie Arkadiusz Ossowski (7) i Mateusz Seroka (6).

A już 4 lutego kwidzynianie rozegrają mecz 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Przeciwnikiem MMTS będzie Piotrkowianin Piotrków Tryb.

AZS UW Warszawa - MMTS Kwidzyn 29:34 (12:17)
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Szczepański 8, Ossowski 7, Seroka 6, Genda 4, Janikowski 3, Peret 3, Krieger 2, Nawrocki 1, Klinger, Rosiak, Pilitowski, Szpera. Kary: 0 min.