MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 25:24 (13:9)

MMTS Kwidzyn, ubiegłoroczny wicemistrz Polski, na inaugurację nowego sezonu przed własną widownią wymęczył zwycięstwo z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Choć gospodarze prowadzili niemal przez cały mecz, to w końcówce nie zabrakło emocji, na co zresztą wskazuje sam wynik - 25:24 (13:9) dla MMTS.

Kwidzynianie rozpoczęli nieco ospale i po 4 minutach przegrywali już 0:2. To ich chyba rozdrażniło, bo w ciągu minuty doprowadzili do remisu, a po dwóch kolejnych wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Wprawdzie jeszcze w 18 minucie MMTS prowadził tylko 7:6, ale wtedy zdobył trzy gole z rzędu, a potem czterobramkowe prowadzenie utrzymał do końca pierwszej połowy. Autorem jednej z tych trzech bramek był Michał Adamuszek, który w lipcu, po bardzo udanym poprzednim sezonie, pożegnał się kolegami, by grać w Vive. Jednak po tym, jak już teraz do Kielc trafił Michał Jurecki, nie zdołał wygrać rywalizacji o miejsce w składzie. W tej sytuacji kielecki klub postanowił na jeden sezon za darmo wypożyczyć zawodnika do innego klubu, a ten znów obrał kurs na Kwidzyn.
- W naszej sytuacji kadrowej to prawdziwy dar od losu - przyznaje trener Zbigniew Markuszewski.
W pierwszym meczu po powrocie "Mysza" na pewno nie pokazał pełni swoich możliwości, ale zdaniem trenera z każdym kolejnym powinno być lepiej.
Na pewno lepiej nie było w drugiej połowie spotkania. Problemy kwidzynian zaczęły się w 35 minucie, bo od stanu 15:11 grali w podwójnym osłabieniu, stracili trzy gole z rzędu. Piotrkowianin nie zdołał jednak wyrównać, a potem do ostatniego gwizdka MMTS miał jedną lub dwie bramki przewagi. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, ale w ostatniej minucie przy dwubramkowym prowadzeniu stracili piłkę, zaś na 10 sekund przed końcem Wojciech Trojanowski zdobył kontaktowego gola dla gości. Na więcej już gospodarze nie pozwolili, choć sekundę przed końcem rywale znów im odebrali piłkę.

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Waszkiewicz 4, Adamuszek 3, Orzechowski 3, Rombel 3, Seroka 3, Cieślak 2, Marhun 2, Rosiak 2, Pacześny 1.
Piotrkowianin: Matulski, Ner - Wolski, P. Matyjasik 3, M. Matyjasik 4, Masłowski 7, Płócienniczak 3, Laskowski, Achruk 6, Pilitowski, Trojanowski 1.
Kary: MMTS - 8 minut; Piotrkowianin - 14 min.