MMTS Kwidzyn-Piotrkowianin. Mecz z gatunku tych do zapomnienia

W tym meczu MMTS Kwidzyn robił krok do przodu, by zaraz zrobić krok wstecz, a potem dwa kroki do przodu i znów dwa w tył. Suma sumarum kwidzynianie okazali się jednak lepsi od Piotrkowianina i oto przecież chodziło. Parafrazując studenckie przysłowie podopieczni Patryka Rombla zagrali i wygrali, a my szybko zapomnimy.

Pierwszego gola w tym meczu zdobyli goście, ale cztery następne były autorstwa kwidzynian, więc mogło się wydawać, że tego dnia zwycięstwo przyjdzie łatwo, lekko i przyjemnie. W 8 min. po golu Grzegorza Szczepańskiego było 4:1. Jednak potem przez 5 następnych minut miejscowi nie trafili ani razu i Piotrkowianin z byłym trenerem MMTS Zbigniewem Markuszewskim podgonił wynik, w 13 min. było tylko 5:4. Wprawdzie potem kwidzynianie znów na chwilę odskoczyli na 3 gole, ale grali nierówno i w 22 min. po golu Woynowskiego był remis 9:9. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy. Dobra obrona oraz ofensywne akcje Mateusza Seroki i Michała Pereta wystarczyły, by schodzili na przerwę z wynikiem 15:12.

Drugą połowę MMTS zaczął równie dobrze i w 33 min. po golu Przemysława Rosiaka tablica wskazywała wynik 17:12. Wtedy jednak gospodarze gdzieś zgubili koncentrację, zanotowali kilka strat i rywale znów szybko złapali dystans. W 39 min. było tylko 19:18, zaś 4 minuty później po skutecznej dobitce Andreou MMTS przegrywał 20:21. Trener Patryk Rombel szybko zareagował biorąc czas, a po minucie na boisku znów zobaczyliśmy lepszą grę gospodarzy. Kwidzynianie zdobyli cztery gole z rzędu i choć potem wciąż grali co najwyżej poprawnie, to jednak bez problemów dowieźli zwycięstwo do końca.

Tak więc mocno poobijani w ostatnich tygodniach gospodarze wygrali kolejny mecz. Królem polowania znów był Mateusz Seroka, który po raz drugi z rzędu zapisał na swym koncie 9 goli. Oprócz niego w ofensywie sporo było przez koło, ale warto odnotować całkiiem niezły dorobek strzelecki dwóch naszych defensorów - Przemka Rosiaka i Kamila Kriegera. A jutro o godz. 13 kolejne starcie z Piotrkowianinem, tym razem o ćwierćfinał Pucharu Polski.

MMTS Kwidzyn-Piotrkowianin 29:25 (15:12)
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Seroka 9, Peret 5, Genda 3, Krieger 3, Szczepański 3, Potoczny 2, Rosiak 2, Szpera 2, Janikowski, Klinger. Kary: 10 min.
Piotrkowianin: Banisz, Procho - Pacześny 6, Makowiejew 5, Swat 4, Andreou 2, Woynowski 2, Zinczuk 2, Góralski 1, Iskra 1, Mróz 1, Nastaj 1, Krawczenko, Pożarek, Tórz. Kary: 10 min.
Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń