Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MMTS Kwidzyn-PE Gwardia Opole 36:30 (20:16). Uff! Odetchnęliśmy z ulgą [FOTO]

Jarosław Michalik/jarekmichali.com
W tym sezonie MMTS medalu raczej nie zdobędzie, ale w sobotę pokazał, że wciąż trzeba się z nim liczyć. Kwidzynianie w dobrym stylu pokonali PE Gwardię Opole 36:30 (20:16).

Przed meczem MMTS Kwidzyn z Gwardią Opole kibice gospodarzy mogli mieć spore obawy o stan ducha ich pupili, bo czerwono-czarni po ostatnich meczach mogli popaść w depresję. Nękany kontuzjami zespół najpierw w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Azotami (CZYTAJ TUTAJ), a potem doznał prawdziwej klęski w Głogowie (ZOBACZ TUTAJ). Te dwie porażki ostatecznie pozbawiły kwidzynian złudzeń, co do medalowych szans w tym sezonie, ale porażka z Gwardią mogłaby oznaczać początek większych kłopotów.

MMTS zaczął jednak dobrze i po 3 minutach prowadził już 3:1. Jednak potem kibice w hali przy ul. Wiejskiej mogli przeżywać chwile zwątpienia, bo rywale szybko odrobili straty (6:6 w 9 min.), a potem wyszli na prowadzenie (10:12 w 21 min.). To spowodowało jednak maksymalną mobilizację w szeregach gospodarzy. W 27 min. był już remis 16:16, a do końca pierwszej połowy kwidzynianie zdobyli jeszcze 4 gole nie tracąc żadnego.

W dodatku przerwa wcale nie wyhamowała rozpędzonego MMTS. Wystarczyło ledwie 6 minut, by podopieczni Krzysztofa Kotwickiego podwoili przewagę (27:19). Potem kwidzynianie do końca kontrolowali wydarzenia na boisku. Ich przewaga momentami sięgała 10 goli, raz spadła do 6, ale zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Skończyło się wynikiem 36:30. Po tym zwycięstwie MMTS nadal zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli i ma 2 pkt. przewagi nad dziewiątym Zagłębiem.

MMTS Kwidzyn – PE Gwardia Opole 36:30 (20:16)
MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Nogowski 8, Seroka 8, Genda 6, Klinger 4, Zadura 4, Rosiak 2, Jędrzejewski 1, Łangowski 1, Sadowski 1, Szczepański 1, Daszek.
PE Gwardia: Bozić, Malcher, Romatowski – Zeljić 7, Prokop 6, Lasoń 4, Knop 3, Serpina 3, Szolc 3, Garbacz 2, Drej 1, Scepanović 1, Adamczak, Swat, Śmieszek.
Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom)