Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MMTS Kwidzyn-Orlen Wisła Płock 34:30 (20:12). Brawa za walkę i ogranie faworyta

Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Po pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Pucharu Polski na awans MMTS nikt nie postawiłby nawet złamanego szeląga, ale kwidzynianie udowodnili, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. I choć ostatecznie nie udało im się odrobić strat z Płocka, to jednak należą im się wielkie brawa, bo pokonali Orlen Wisłę 34:30 (20:12).

Może i płocczanie chcieli awansować jak najmniejszym nakładem sił, albo po prostu nieco zlekceważyli MMTS, ale to i tak nie ma większego znaczenia, bo przeżywający w lidze naprawdę ciężkie chwile kwidzynianie, w środowy wieczór sprawili swoim kibicom wielką frajdę. Bo pokonanie Orlenu Wisły Płock, bez względu na okoliczności, raduje każdego fana z Kwidzyna.

Zaskakujący był zwłaszcza przebieg pierwszej połowy spotkania, bo ospali goście partaczyli raz za razem, a gospodarzom wychodziło niemal wszystko. Dlatego przez 30 minut ich przewaga niemal cały czas rosła i już do przerwy udało im się zniwelować większość strat z pierwszej potyczki. Niestety w drugiej połowie nie było już tak różowo, choć w pewnym momencie MMTS prowadził różnicą 9 goli i jedną nogą był w Final Four. Jednak wtedy sprawy w swoje ręce wziął Petar Nenadić Jego trzy kolejne bramki pozwoliły płocczanom nieco odetchnąć i utrzymać zaliczkę z pierwszego meczu.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 34:30 (20:12)
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Nogowski 7, Zadura 5, Klinger 4, Rosiak 3, Sadowski 3, Seroka 3, Genda 2, Jędrzejewski 2, Łangowski 2, Szczepański 2, Daszek 1. Kary: 12 min.
Orlen Wisła: Śego, Wichary - Nenadić 8, Ghionea 6, Zrnić 5, Syprzak 4, Lijewski 2, Nikcević 2, Wiśniewski 2, Toromanović 1, Kević, Milas, Montoro. Kary: 8 min. + czerwona kartka dla Wiśniewskiego.
Sędziowali: A. Rejkiewicz - J. Tarczykowski (Szczecin)