MMTS Kwidzyn. Nasi młodzieżowcy wrócili ze Szwajcarii

Pierwszy z lewej Michał Potoczny
Pierwszy z lewej Michał Potoczny ZPRP.PL
Paweł Genda, Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn) i Maciej Majdziński (MTS Kwidzyn/SMS Gdańsk) wrócili ze Szwajcarii. Trzej kwidzynianie są w kadrze młodzieżowej prowadzonej przez Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego. Dwumecz z Helwetami były dla niej ostatnim testem przed turniejem kwalifikacyjnym do MŚ.

Dla naszej młodzieżówki mecze ze Szwajcarami były ostatnim etapem przygotowań przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. W dniach 9-11 stycznia, w Ostrowcu Św., biało-czerwoni podejmą Francję, Czechy i Macedonię. Awans do finałów MŚ zapewni sobie tylko najlepszy zespół turnieju.

W rywalizacji ze Szwajcarami młodzi Polacy wyszli na remis. W pierwszym meczu, mimo słabszej pierwszej połowy, biało-czerwoni w samej końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrali 24:23 (10:15). Z kolei w drugim meczu podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego zaczęli nawet nieźle, ale pod koniec pierwszej połowy dali rywalom zdobyć 7 goli z rzędu, zaś potem nie umieli odrobić strat.

Kwidzynianie na pewno w naszej młodzieżówce odgrywają ważne role. Paweł Genda w pierwszym meczu był najskuteczniejszy wśród biało-czerwonych (w drugim meczu nie zagrał), zaś w obu regularnie do siatki trafiał także inny zawodnik MMTS Kwidzyn, Michał Potoczny.

SZWAJCARIA – POLSKA 23:24 (15:10)
Polska: Morawski, Kornecki – Genda 5, T. Gębala 4, Krępa 3, Potoczny 3, Gąsiorek 2, Góralski 2, Czuwara 1, Majdziński 1, Piątek 1, Prymlewicz 1, M. Gębala, Nastaj, Surosz, Tokaj.

SZWAJCARIA – POLSKA 31:20 (14:9)
Polska: Morawski, Plaszczak – T. Gębala 7, Potoczny 4, Tokaj 3, Piątek 2, Krępa 1, Nastaj 1, Prymlewicz 1, Czuwara, Gąsiorek 1, M. Gębala, Góralski, Majdziński, Surosz, .