MMTS KWIDZYN: Mecz z Chrobrym Głogów. Były trener kwidzynian górą!

Kamil Krieger w Głogowie cztery razy wpisał się na listę strzelców
Kamil Krieger w Głogowie cztery razy wpisał się na listę strzelców Krzysztof Marianowski
Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn nie zdobyli Głogowa. Na inaugurację rozgrywek PGNiG Superligi przegrali z Chrobrym 23:26 (14:12). Drużynę rywali prowadzi Zbigniew Markuszewski, który w trzech ostatnich sezonach wywalczył trzy medale z MMTS-em.

Pierwsza połowa była wyrównana i aż do 25 minuty wynik oscylował wokół remisu. Pięć ostatnich minut należało jednak do kwidzynian, którzy od stanu 11:11 doprowadzili do wyniku 14:12.

W dodatku na początku drugiej odsłony MMTS zdołał powiększyć przewagę, w 40 minucie było 19:16, ale potem podopieczni Krzysztofa Kotwickiego zacięli się w ofensywie. W ciągu 10 minut tylko raz trafili do bramki rywali i ci nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie. W 50 minucie kwidzynianie przegrywali 20:22, a cztery minuty później 21:24 i tych strat do końca nie udało im się już odrobić. Katem MMTS okazał się Maciej Ścigaj, zdobywca 8 goli

Chrobry – MMTS 26:23 (12:14)
Chrobry: Stachera, Zapora – Ścigaj 8, Mochocki 4, Świtała 3, Bednarek 2, Fogiel 2, Frąszczak 2, Kuta 2, Płaczek 2, Łucak 1, Czekałowski, Olęcki.
MMTS: Suchowicz, Szczecina – Daszek 4, Krieger 4, Adamuszek 3, Kostrzewa 3, Mroczkowski 3, Rosiak 2, Seroka 2, Peret 1, Łangowski, Sadowski.