MMTS jedzie do Puław po zwycięstwo

W Puławach Sebastian Suchowicz wystąpi w podwójnej roli, bramkarza i trenera
W Puławach Sebastian Suchowicz wystąpi w podwójnej roli, bramkarza i trenera Krzysztof Marianowski
Już w środę piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn mogą sobie zapewnić trzecie miejsce w tabeli przed fazą play-off. Żeby tak się stało muszą wygrać wyjazdowy mecz z Azotami Puławy, choć i remis może okazać się wystarczający. Początek meczu o godz.18.

Do Puław kwidzynianie pojadą bez trenera Zbigniewa Markuszewskiego, który niecałe 2 tygodnie temu przeszedł zawał serca. Jego obowiązki tymczasowo przejął bramkarz Sebastian Suchowicz, najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie.
- Na mecz z Azotami pojedziemy w najmocniejszym składzie. Wprawdzie ostatnio jakieś problemy z kolanem miał Maciek Mroczkowski , ale teraz jest lepiej i jego występ nie jest zagrożony - informuje "Suchy".

Azoty to rewelacja pierwszej części sezonu. W pewnym momencie wydawało się, że puławianie mogą być najgroźniejszym rywalem MMTS w walce o trzecie miejsce, ale od lutego nie wiedzie im się już tak dobrze. Po ligowej przerwie wygrali tylko jeden z pięciu rozegranych meczów. W ostatniej kolejce dość wyraźnie przegrali z broniącą się przed spadkiem Miedzią Legnica.
- Atutem Azotów są bramkarze, choć i oni grają w kratkę oraz defensywa. Grają w obronie systemem 5-1 lub 6-0 i na środku mają kilku rosłych zawodników, więc trudno się tędy przebić - tłumaczy tymczasowy trener MMTS.
Nie można także zapominać o Wojciechu Zydroniu. Skrzydłowy Azotów zdecydowanie przewodzi tabeli najlepszych strzelców i może się pochwalić znakomitą średnią - ponad 7 goli na mecz.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami MMTS dość pewnie zwyciężył 31:26 (17:12). Kwidzynianie przerwali wtedy serię trzech kolejnych zwycięstw Azotów.