Młodziczki MTS Kwidzyn ze srebrnymi medalami Pucharu ZPRP!

MTS Kwidzyn ma kolejny medal mistrzowskiej imprezy. Młodziczki prowadzone przez Mariusza Kupca w rozegranym w Lublinie turnieju Final Four ustąpiły pola tylko jednej drużynie, ROKiS-owi Radzymin. Pewien niedosyt jednak pozostał, gdyż przed dwoma tygodniami w starciu tych drużyn to MTS był górą. Obyśmy jednak zawsze martwili się "tylko" srebrnymi medalami.

Nim jednak kwidzynianki stanęły do walki o złoto musiały przebrnąć przez półfinał, w którym mierzyły się z dobrze im znanymi zawodniczkami Vambresii Worwo Wąbrzeźno. Pierwsza połowa nie była łatwa dla MTS, bo rywalki trzymały się dzielnie i na przerwę to one schodziły z jednobramkową przewagą. W drugiej połowie gra wyglądała jednak zupełnie inaczej. Kwidzynianki na "dzień dobry" zdobyły 5 goli z rzędu, a potem do samego końca zwiększały przewagę. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 25:17, a królową polowania okazała się Marta Myścich, która aż 10 razy wpisała się na listę strzelczyń. O wiele ciekawszy okazał się drugi półfinał, w którym pełniąca rolę gospodarza Roxa Lublin przegrała z ROKiS-em Radzymin, ale dopiero po rzutach karnych.

Tak więc w wielkim finale spotkały się zespoły z Kwidzyna i Radzymina, które przed dwoma tygodniami mierzyły się ze sobą podczas turnieju 1/4 finału. Wtedy kwidzynianki pokonały przeciwniczki 27:24, i to na ich terenie , ale w meczu o złoto od samego początku wszystko układało się nie po myśli kwidzynianek. Zaczęło się od wyniku 0:3 i choć potem nasze dziewczyny szybko doprowadziły do stanu 4:4, to jednak odpowiedź radzyminianek była miażdżąca. ROKiS zdobył 6 goli z rzędu i to ustawiło całe spotkanie. Na przerwę MTS schodził przegrywając 6:12, ale w pierwszych minutach po przerwie pokazał charakter. Kwidzynianki zdobyły 4 gole z rzędu i w serca kibiców/rodziców, którzy wybrali się do Lublina znów wstąpiła nadzieja. W 32 min. było tylko 10:12 lecz w ciągu kolejnych ośmiu minut nasze dziewczyny trafiły tylko raz, zaś rywalki aż sześciokrotnie. To przesądziło o losach meczu.

Na osłodę kwidzyniankom pozostały srebrne medale Pucharu ZPRP, bo właśnie tak nazywane są mistrzowskie rozgrywki w kategorii młodzików i młodziczek oraz kilka indywidualnych wyróżnień. MVP turnieju, czyli najbardziej wszechstronną zawodniczką imprezy wybrana została nasza supersnajperka Marta Myścich, która w Lublinie, w dwóch meczach zdobyła aż 19 goli. Oprócz niej do najlepszej "7" Final Four wybrane zostały bramkarka Aleksandra Krajewska oraz Milena Boryń. Uzupełniając dodajmy jeszcze, że drugim trenerem drużyny młodziczek był Mariusz Balawejder, zaś kierownikiem drużyny Sławomir Boryń.

A już w najbliższy weekend czekają nas kolejne wielkie emocje. W piątek i sobotą, w Kwidzynie, rozegrany zostanie turniej Final Four młodzików. Jednym z dwóch faworytów, obok Wybrzeża Gdańsk, jest oczywiście MTS Kwidzyn prowadzony przez Mateusza Hanisa.