Minął weekend: Trefl w natarciu!

Piotr Wiśniewski
P. Świderski
Oba zespoły spod znaku „Trefla” wygrały w weekend swoje spotkania. Koszykarze po emocjonującym meczu, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce przywieźli dwa punkty z gorącego terenu w Zgorzelcu, z kolei siatkarze wygrali 3:0 i umocnili się na pozycji lidera. Trzecia „treflowa” drużyna gra dopiero w poniedziałek. Atomówki zmierzą się z AZS-em Białystok. Tymczasem nowym piłkarzem Arki został były reprezentant Peru – Junior Douglas Ross Santillana.

Piłka nożna

Za oknami zima w pełnej okrasie, a w gabinetach Arki trwają gorące rozmowy i przymiarki transferowe. Dyrektor sportowy klubu Andrzej Czyżniewski nie próżnuje. W niedzielę żółto-niebiescy mogli zaprezentować pierwszego zawodnika, który w przerwie zimowej wzmocni szeregi gdynian. Ten piłkarz to 24-letni Peruwiańczyk, Douglas Ross. Umowa została zawarta do czerwca z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Peruwiańczyk w Arce!

Koszykówka

Po definitywnej stracie szans na awans do fazy Top 16 w Eurolidze mistrzowie Polski z Asseco Prokomu mogą skupić się na rywalizacji w Zjednoczonej Lidze VTB i parkietach TBL. W sobotę gdynianie w ramach tych pierwszych rozgrywek podejmowali zespół VEF Ryga. Podopieczni trenera Pacesasa wygrali pewnie i spokojnie, o czym świadczy końcowy wynik 103:75.

Asseco Prokom - VEF Ryga 103:75 (24:16, 31:25, 26:19, 22:15)
Punkty: Videnov 22, Burrell 14, Ewing 13 dla Asseco Prokomu – Valters 19, Janicenoks 14, Parakhouskis 13 dla VEF Ryga.

Asseco Prokom - VEF Ryga 103:75

Tempa w lidze nie zwalnia Energa Czarni. Słupszczanie pierwszą rundę rozgrywek kończą ze znakomitym bilansem 10-1!. W ostatniej kolejce Czarne Pantery sięgnęły po komplet punktów w starciu z Polonią Warszawa, która przed tym meczem nie przegrała jeszcze na własnym parkiecie.

Polonia Warszawa - Energa Czarni Słupsk 78:82 (18:10, 16:25, 21:27, 23:20)
Punkty: Hinson 30, Nana 23, Wichniarz 7 dla Polonii – Cesnauskis 18, Blassingame 14, Białek 13 dla Energi Czarnych.

Polonia Warszawa - Energa Czarni 78:82

Pierwsze miejsce dla Czarnych, natomiast drugie dla Trefla Sopot. Sopocianie udali się w długą podróż do niepokonanego od czterech meczów Turowa i wygrali 83:81 po dogrywce. Podopieczni trenera Muiznieksa przeszli jednak prawdziwą drogę z piekła do nieba. W drugiej kwarcie przegrywali nawet różnicą kilkunastu punktów, by potem prowadzić dziesięcioma…

Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 81:83 (20:13, 16:14, 21:29, 18:19, 6:8 pd.)
Punkty: Brkić 17, Thomas 13, Zigeranović 11 dla Turowa – Kikowski 21, Waczyński 13, Gustas 11 dla Trefla.

Turów - Trefl 81:83

Coraz wyżej w tabeli przesuwa się z kolei Polpharma Starogard Gdański. Farmaceuci w konfrontacji z rewelacją ligi – Zastalem Zielona Góra zaprezentowali bardzo dobrą grę. O ile w pierwszej połowie żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi nad rywalem, o tyle po przerwie na parkiecie rządził jeden team. Tą drużyną byli właśnie Farmaceuci.

Polpharma Starogard Gdański - Zastal Zielona Góra 82:61 (17:18, 22:20, 23:14, 20:9)
Punkty: Skibniewski 19, Mirković 12, Vaughan 10 dla Polpharmy – Marshall 16, Hodge 11, Burgess 10 dla Zastalu.

Polpharma - Zastal 82:61

Co się dzieje z Lotosem? – zdają się pytać kibice. Przemęczone mistrzynie Polski nie były w stanie pokonać zespołu, z którym w pierwszym meczu wysoko wygrały. Gołym okiem widać było, iż długie i wyczerpujące podróże w Eurolidze musiały odbić się na dyspozycji podopiecznych Dariusza Raczyńskiego. W poniedziałek gdynianki grają kolejny ligowy mecz. Ich rywalem będzie Widzew Łódź.

Lotos Gdynia - Lider Pruszków 63:69 (15:17, 21:16, 14:17, 13:19)
Punkty: Wright 15, Irvin 8, Jujka 8 dla Lotosu – Mosby 17, Ross 15, Bednarek 14.

Lotos Gdynia - Lider Pruszków 63:69

Siatkówka

Zgodnie z przewidywaniami Trefl Gdańsk nie miał problemów z uporaniem się z ostatnim zespołem w tabeli 1. ligi. Gdańszczanie, w barwach których zagrał Enrique De La Fuente wygrali w trzech krótkich setach i „zadomowili” się na pierwszym miejscu. 22 grudnia odbędzie się szlagier ligi. Jadar podejmie Trefla, a mecz ten zweryfikuje aktualną formę obu drużyn.

Lotos Trefl Gdańsk - SMS PZPS Spała I 3:0 (25:11, 25:12, 25:16)

Trefl Gdańsk utrzymał pozycję lidera

Trzy mecze i trzy porażki – tak wygląda bilans meczów TPS-u Rumia w PlusLidze Kobiet. Rumianki gorzej z terminarzem trafić nie mogły, gdyż na początku los skojarzył je z najsilniejszymi kadrowo zespołami w siatkarskiej ekstraklasie. W sobotę rumianki przegrały w Muszynie z miejscową Muszynianką 0:3.

Bank BPS Muszynianka Fakro - Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0 (25:18, 25:22, 25:13)

Muszynianka Muszyna - TPS Rumia 3:0

Piłka ręczna

Największym zmartwieniem trenera Vistalu Łączpol przed wyjazdem do Jeleniej Góry był fakt długiej podróży i niesprzyjającej temu aurze. Gdynianki jednak szczęśliwie dotarły do celu i odniosły zwycięstwo 33:26.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 26:33 (8:19)
Bramki: Dąbrowska 8, Baklarewicz 6, Kocela 5 dla KPR – Szwed 8, Koniuszaniec 6, Sulżycka 5 dla Vistalu Łączpol.

Vistal Łączpol plan wykonał

Latocha Sambor Tczew niebezpiecznie obiera kurs na pierwszą ligę. Tczewianki tracą coraz większy dystans do wyprzedzających je zespołów, a punktów jak nie było, tak nie ma. W weekend Sambor przegrał we Wrocławiu z AZS AWF 20:30.

AZS AWF Sportconcept Wrocław - Latocha Sambor Tczew 30:20 (17:10)
Bramki: Pietras 6, Olfans 5, Antoszewska 4 dla AZS AWF – Wasilewska 6, Waldowska i Belter po 3 dla Latochy.