Michał Potoczny w reprezentacji Polski. Minimalna przegrana kadrowiczów

Choć reprezentacja Polski w towarzyskim meczu przegrała z Hiszpanią 30:31 (14:12), ale obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce można uznać za udane, bo biało-czerwoni postawili się mistrzom Europy, a do tego o kaliska publiczność zadbała o świetną atmosferę. Kolejny występ w kadrze zaliczył Michał Potoczny z MMTS, a w składzie znalazło się tez kilku były zawodników kwidzyńskiej drużyny.

Zorganizowanie meczu z Hiszpanami w Kaliszu było symbolicznym powrotem do korzeni, gdyż to właśnie w Szczypiornie, które dziś jest dzielnicą Kalisza, 100 lat temu rozpoczęła się historia polskiej piłki ręcznej. Tę dyscyplinę zaczęli uprawiać stacjonujący tam legioniści. Wedle jednej z hipotez ponoć wcześniej podpatrzyli, jak w nową grę grają niemieccy strażnicy. Teraz aby upamiętnić tamte wydarzenia przed Areną Kalisz odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika „Piłkarze Ręczni”.

Jeśli chodzi o sam mecz to pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi Polaków, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 5 goli. Hiszpanie dopiero w końcówce pierwszej połowy zaczęli łapać właściwy rytm i udało im się zniwelować nieco straty. Po 30 minutach było już tylko 14:12 dla biało-czerwonych.

W drugiej połowie goście szybko odrobili resztę strat, a potem kontynuowali dobrą grę i w pewnym momencie odskoczyli nawet na 4 gole (23:27). Niesieni dopingiem kibiców Polacy nie złożyli jednak broni i w samej końcówce zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie zabrakło im jednej bramki.

POLSKA – HISZPANIA 30:31 (14:12)
POLSKA: Morawski, Wiśniewski – Paczkowski 7, Moryto 5, Przybylski 4, Łangowski 3, Walczak 3, Chrapkowski 2, Genda 2, Daszek 1, Gierak 1, Krajewski 1, Krupa 1, Czuwara, Kornecki, Potoczny, Syprzak.
HISZPANIA: Hernandez, Biosca – Arino 5, Odriozola 5, Dujshebaev 4, Montoro 4, Pecina 4, Gomez 3, M. Canellas 2, Figueras 2, Bazan 1, Costoya 1, Fernandez Perez, Garciandia, Garcia, Goni.