Medale lekkoatletów KKL Rodło Kwidzyn w mistrzostwach LZS

Filip Ostrowski w towarzystwie swojego trenera, Wojciecha Margulewicza
Filip Ostrowski w towarzystwie swojego trenera, Wojciecha Margulewicza Archiwum
Dwa medale i trzy punktowane miejsca - takimi osiągnięciami mogą się pochwalić lekkoatleci KKL Rodło Kwidzyn, którzy w ubiegłym tygodniu rywalizowali w mistrzostwach Polski zrzeszenia LZS. W pile na podium stawali Filip Ostrowski i Karolina Jaworska.

Nasz średniodystansowiec Filip Ostrowski zdobył srebrny medal w biegu na 800 m. Podopieczny Wojciecha Margulewicza przybiegł na metę z czasem 1,55,81. Do złota zabrakło mu niewiele raptem 9 setnych sekundy..
Bardzo dobrze spisała się również Karolina Jaworska, która w chodzie na 5000 m z czasem 26,37,23 zdobyła brązowy medal. Jej do złota zabrakło więcej, ale srebro było dosłownie na wyciągniecie ręki, bo rywalka była tylko o 0,03 s szybsza od Karoliny.

O sporym pechu może natomiast mówić Natalia Tobiasz. Nasza miotaczka zarówno w rzucie dyskiem (32,76 m) jak i w pchnięciu kulą (11.20 m) była bowiem czwarta. Punktowane miejsca zajął też Marcin Taraszkiewicz, który w biegu na 1500 m zajął 8. miejsce (czas 4,14,27). Dodajmy, że w mistrzostwach LZS nie wystartowała najbardziej obecnie utytułowana zawodniczka KKL Rodło Kwidzyn, Agata Kowalska. Nasza chodziarka leczy kontuzję , której nabawiła się podczas Pucharu Europy w Podebradach .