Męczarnie Biało-zielonych. Lechia Gdańsk dopiero po dogrywce pokonała Bogdankę Łęczna

Lechia Gdańsk pokonała po dogrywce Bogdankę Łęczna. Bramkę na ...
Lechia Gdańsk pokonała po dogrywce Bogdankę Łęczna. Bramkę na ... Michał Parzuchowski
Lechia Gdańsk pokonała po dogrywce Bogdankę Łęczna. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 99. minucie Piotr Wiśniewski.

Nie tak wyobrażali sobie rozpoczęcie nowego sezonu piłkarze Lechii. Pierwszoligowa Bogdanka Łęczna nieoczekiwanie okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Dzięki temu kibice w Łęcznej mieli okazję oglądać całkiem przyzwoity mecz.

Bogdanka dała się we znaki Lechii już w 9. minucie, gdy doskonałą okazję miał Sebastian Szałachowski, który w sobotnim meczu był jednym z najaktywniejszych piłkarzy i jeszcze kilka razy niepokoił Sebastiana Małkowskiego. Swoje szanse miała też Lechia, ale w 27. minucie Grzegorz Rasiak nie trafił w piłkę, a przed sobą miał już tylko bramkę. Ta sytuacja szybko się zemściła i dwie minuty później na 1:0 trafił Ropiejko. Lechia rzuciła się do ataku, ale wynik się nie zmienił.

Po przerwie Biało-zieloni od początku atakowali i z remisu mogli się cieszyć się już po dziesięciu minutach. Traore precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie piłka trafiła do Sebastiana Madery i było 1:1. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje szanse, ale po 90 minutach nadal był remis i potrzebna była dogrywka. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem w drugiej części spotkania kontuzji doznał Małkowski, którego musiał zmienić Buchalik.

W dogrywce padła tylko jednak bramka, którą zdobył Piotr Wiśniewski. Skrzydłowy Lechii ładnie uderzył z 20. metra i sprawił sobie idealny prezent na 30. urodziny, które dziś obchodzi.

Teraz Lechii został ponad tydzień, by przygotować się do meczu z Polonią Warszawa. To spotkanie w poniedziałek, 20 sierpnia, na PGE Arenie Gdańsk.

Bogdanka Łęczna 1:1 Lechia Gdańsk

Bramki: Ropiejko (29') - Madera (55') i Wiśniewski (98').

Żółte kartki: Kalkowski, Midzierski - Surma.

Bogdanka Łęczna: Socha - Łukasiewicz, Kalkowski, Midzierski, Wojdyga - Oziemczuk (Irie 61'), Gamla, Sołdecki, Mandrysz, Szałachowski (Nikitović 86') - Ropiejko (Pesir 73').

Lechia Gdańsk: Małkowski (Buchalik 85') - Bąk, Madera, Bieniuk, Pietrowski (Hajrapetjan 96') - Surma, Andreu - Traore, Nowak, Machaj (Wiśniewski 46') - Rasiak.