Maratony Rowerowe Lang Team. Wielki finał w Kwidzynie [ZDJĘCIA CZ. 1]

Pogoda dopisała, a na starcie stanęło niemal 900 zawodników. W sobotę, w Kwidzynie zakończyły się zmagania w tegorocznym cyklu Maratony Rowerowe Lang Team. Na najdłuższym dystansie Grand Fondo (87 km) najlepsi okazali się Wojciech Halejak (JBG-2) i Paulina Bielińska (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes).

Warunki do ścigania były w Kwidzynie idealne: temperatura powietrza około 20 stopni, sucha trasa i brak wiatru. Nic więc dziwnego, że tempo było wysokie, a czasy osiągane przez zawodników bardzo dobre. Na dystansie Mini (42 km) triumfował Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek), który na metę przyjechał już po 92 minutach. Na dystansie Medio zwyciężył Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek), który 64 kilometry przejechał w czasie 2:17:51, zaś w Grand Fondo najszybszy był Wojciech Halejak (JBG-2) z czasem 3:01:50.

Wśród pań na dystansie Mini najlepsza była Aleksandra Zabrocka (Baszta Bytów) - 1:47:54, na dystansie Medio zwyciężyła Katarzyna Łysek (ProCycling.pl) zaś w Grand Fondo Paulina Bielińska (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes) 3:36:38.

Oczywiście na trasie nie zabrakło kwidzynian. Dzięki organizowanym u nas wyścigom w Kwidzynie zapanowała moda na kolarstwo, czego najlepszym dowodem jest aż 5 amatorskich grup i niemal 100 kolarzy na starcie w kategoriach Mini, Medio i Grand Fondo. Drugie tyle pojechało w Rodzinnej Paradzie na dystansie 9 km, gdzie najmłodszy zgłoszony uczestnik miał zaledwie kilka miesięcy i trasę pokonał w foteliku.

Powyżej zamieściliśmy pierwszą galerię fotografii z finału Maratonów Rowerowych Lang Team. To zdjęcia wykonane przed startem i na starcie poszczególnych kategorii. Kolejne galerie oraz klasyfikacje w poszczególnych kategoriach na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl znajdziecie już wkrótce.