Leśnictwo Dziwno. Strażacy ćwiczyli na wypadek pożar lasu [ZDJĘCIA]

Na terenie leśnictwa Dziwno, odbyły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze. Udział w nich wzięli strażacy z kilkunastu jednostek z całego powiatu kwidzyńskiego, ale i nie tylko.

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do działań gaśniczych na terenach leśnych oraz do dostarczania wody na duże odległości. Ponadto przeprowadzono ćwiczenia dla Plutonu Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Wichura”, którego zadaniem jest usuwanie następstw wichur, tornad oraz huraganów - informuje st. sekc. Anna Jackowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. - W ramach ćwiczenia udrażniany był szlak komunikacyjny prowadzący do punktu czerpania wody, który został zablokowany przez powalone drzewa i konary.

W ćwiczeniach udział brało 10 zastępów z ochotniczych straży pożarnych powiatu kwidzyńskiego, zastęp OSP w Wielkim Wełczu oraz 7 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej z Kwidzyna, Sztumu oraz Pucka. W sumie w ćwiczeniach udział wzięło 110 strażaków.

Obecni byli również przedstawiciele z Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu - bryg. Robert Gutowski, Komendant Miejski PSP, mł. bryg. Paweł Stachowicz, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego oraz wójt gminy Gardeja Kazimierz Kwiatkowski.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

12.11.2018, 19:17

A wy jak zwykle newsy sprzed kilku dni, taki ogrzewany kilkudniowy kotlet. Czy kiedyś news będzie można nazwać newsem

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.