Lekkoatletyka. Agata Kowalska nie doszła do mety mistrzostw świata juniorek młodszych

Agata Kowalska
Agata Kowalska archiwum naszemiasto.pl
Agata Kowalska, zawodniczka Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło, startu w mistrzostwach świata juniorów młodszych nie zaliczy do udanych. W kolumbijskim Cali,kwidzynianka nie ukończyła chodu na dystansie 5000 m, upadła obok bieżni i trzeba jej było udzielić pomocy medycznej. Jak tylko uda nam się skontaktować z Agatą, to przekażemy informacje na temat stanu jej zdrowia.

Złoty medal z czasem 22:41.08 zdobyła Chinka Zhenxia Ma, druga na metę wpadła Rosjanka Olga Jelisiejewa (22:45:09), a trzecie Etiopka Ayalnesh Dejene (22:48.25).
Agata Kowalska do Kolumbii poleciała z szóstym wynikiem na tegorocznych listach juniorek młodszych, a jej życiówka - 23:29.00 - dałaby jej 9. miejsce. Druga ze startujących Polek, Emilia Greziak, zajęła 21. miejsce wśród 33 zawodniczek, które ukończyły konkurencję.

Z Polaków startujących w Kolumbii srebre medale zdobyli Szymon Mazur w pchnięciu kulą (21.77) i Dawid Wawrzyniak w w skoku wzwyż (2.23). Natomiast brązowe medale zawisły na szyjach młociarki Katarzyny Furmanek (63.80) i tyczkarki Kamili Przybyły (4.20)