Kwidzyńska husaria o "oczko" lepsza od Tytanów z Wejherowa. USAR Kwidzyn wygrał 27:28 [ZDJĘCIA]

ab
Tytani Wejherowo, przy wypełnionej kibicami po brzegi własnej hali, ponieśli pierwszą ligową porażkę w sezonie. W meczu na szczycie 10. kolejki II ligi, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, okazali się minimalnie gorsi od aktualnego lidera, USAR-a Kwidzyn.

Od samego początku mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Tego dnia spotkały się ze sobą dwie wyrównane drużyny, walczące w dodatku o to samo, czyli o fotel lidera.

Gospodarze jako pierwsi, po składnej i dynamicznej akcji, objęli prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Szczypiorniści USAR-a jednak szybko udowodnili, że nieprzypadkowo zajmują pierwsze miejsce w tabeli i po pięciu minutach gry, to oni mieli dwupunktową przewagę (2:4). Tytani niesieni dopingiem kibiców szybko wyrównali i po chwili był już remis (5:5).

W 13. minucie goście ponownie odskoczyli żółto-czerwonym na dwa punkty (6:8), a dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania nawet na trzy (9:12). Tytani nie zamierzali jednak łatwo oddać zwycięstwa i po kilku minutach na tablicy świetlnej ponownie był remis (12:12). Przed końcem pierwszej połowy gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia i ostatecznie schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką (15:13).

Druga odsłona spotkania stała na równie wysokim, wyrównanym poziomie. Walka była zacięta i do końca nie było wiadomo, kto wyjdzie z niej zwycięsko. Ostatecznie to jednak goście zdobyli decydującą bramkę i wygrali 27:28.

- To był mecz godny hitu kolejki! Odrobiliśmy 6 bramek strat i wygraliśmy z Tytanami Wejherowo, obejmując samodzielnie fotel lidera! Takie mecze hartują ducha drużyny! Lider jest nasz! - napisali kwidzyńscy szczypiorniści na swoim Facebooku.

Kamil Stoch i Piotr Żyła na podium konkursu w Ruce! Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł Ryoyu Kobayashi (napisy)