Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyn: W szpitalu Zdrowie odbyła się druga edycja Szkoły Lapaparoskopii EMC

Redakcja
W szpitalu w Kwidzynie odbyła się druga edycja Szkoły Laparoskopii EMC
W szpitalu w Kwidzynie odbyła się druga edycja Szkoły Laparoskopii EMC fot. AK
W kwidzyńskim szpitalu Zdrowie odbyła się druga edycja Interdyscyplinarnej Szkoły Laparoskopii EMC, którą poprowadził chirurg prof. Józef Dzielicki.

Ekspert w dziedzinie chirurgii laparoskopowej przeprowadził w asyście Ordynatora Oddziału Chirurgii lek. med. Zdzisława Żywickiego cztery zabiegi przepukliny rozworu przełykowego metodą laparoskopową (fundoplikacja).

Była to druga edycja Szkoły Laparoskopii w Szpitalu w Kwidzynie, pierwsza odbyła się w styczniu (CZYTAJ TUTAJ).

Interdyscyplinarna Szkoła Laparoskopii EMC umożliwia długofalową edukację i pogłębianie umiejętności lekarzy specjalistów, pracujących w ośrodkach należących do grupy. Kierownictwo naukowe nad tym projektem objął m.in. prof. Józef Dzielicki, konsultant Grupy EMC ds. chirurgii. Podstawowym zakresem tematycznym Interdyscyplinarnej Szkoły EMC są minimalnie inwazyjne techniki operacyjne, stosowane w ginekologii, urologii i chirurgii. Prowadzący szkolenia to wybitni specjaliści, krajowi i zagraniczni, o uznanym dorobku naukowym, współpracujący z EMC SA.

Szkolenie odbywa się w miejscu pracy lekarzy. Zabiegi szkoleniowe wykonywane są na tych samych salach operacyjnych i aparaturze medycznej, na których na co dzień pracują.

Jak tłumaczy Ewa Pogodzińska, rzeczniczka prasowa EMC, eksperci przyjeżdżają do „szpitala na peryferiach", oceniają sprzęt i możliwości techniczne oraz ustalają taktykę rozwoju ośrodka doraźną i perspektywiczną.

- Program szkoleniowy oparty jest głównie na formule warsztatów, realizowanych w wybranych Szpitalach Grupy EMC, podczas których operacje wykonywane są, z aktywnym udziałem uczestników szkolenia. Dzięki systemom telekonferencyjnym lekarze z innych szpitali EMC mogą brać interaktywny udział w przeprowadzanych operacjach. Ponadto przewidziano wykłady, obejmujące część teoretyczną, case study oraz możliwość wymiany doświadczeń - mówi Pogodzińska.

Pierwsze warsztaty Interdyscyplinarnej Szkoły Laparoskopii EMC odbył się w maju 2011 w należącym do Grupy EMC EuroMediCare Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią we Wrocławiu. Następne edycje odbyły się w podwarszawskim Szpitalu św. Anny w Piasecznie, w Szpitalu św. Rocha w Ozimku koło Opola i w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, a także w Szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie i Szpitalu RCZ w Lubinie.

Profesor zw. dr hab. med. Józef Dzielicki, zaliczany jest do grupy chirurgów tworzących laparoskopię w Polsce. Szereg operacji wykonał w Polsce po raz pierwszy (m.in. splenektomia, usunięcie grasicy). Twórca Akademickiego Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej dla Dorosłych i Dzieci w Zabrzu, jedynego miejsca szkoleniowego w woj. śląskim, posiadającego certyfikat Sekcji Videochirurgii TChP. Profesor Dzielicki jest inicjatorem współpracy Polsko- Czesko-Słowackiej oraz organizatorem dwóch Sympozjum (1999 r. i 2008r.). Posiada specjalizację z chirurgii ogólnej, dziecięcej oraz torakochirurgii i w tym zakresie wykonuje zabiegi operacyjne małoinwazyjne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto